Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@chixi: chcesz ostatecznie rozwiązać sprawę?
Złóż do właściwej miejscowo prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt z art. 6 ust. 2 punkt 10

Jak masz e-puap to zrobisz to elektronicznie.
Zdjęcia masz, wzory zawiadomień w necie, 2-3 godziny i wycieczka na policję w celu złożenia zeznań, później ewentualnie wizyta w sądzie jako świadek i czekanie na wyrok.
Funkcjonuje skuteczniej niż
Pomogło na rok, teraz znowu, sąsiedzi, świadomi tego że koleś nie jest w stanie ogarnąć sam siebie, wciskają mu albo sprzedają za 20 zł kolejne zwierzaki o.O


@chixi: Bo ludzie w szczególności na wsi lecz nie tylko mają myślenie .Bo po co kastrować / sterylizować zwierzaki ? Przecież kot ,kotka , suczka będzie się męczyła bez młodych , a co to za problem rozdać. To potem wciskają takim ludziom niestety i
@lexico: Tak tu będzie postępowanie, z resztą my składamy te zawiadomienia również na przypadki nie leczenia właścicielskich zwierząt czy ciśniemy z gminami do wojewody/prokuratury. Uważamy, że bardzo istotne jest, szczególnie na początku działalności, nie odpuszczanie bo kilka takich skutecznych postępowań zrobi dużo więcej niż pierdyliard pojedynczych interwencji.

@lentilek: jest dużo lepiej niż 10 lat temu ale mam wrażenie że od „dobrze” to dzielą nas lata świetlne
my składamy te zawiadomienia również na przypadki nie leczenia właścicielskich zwierząt czy ciśniemy z gminami do wojewody/prokuratury


@chixi: bardzo dobrze, bat na takich działa najskuteczniej
@Kressska: Jeszcze tak w kwestii fb ja nie jestem fanką XD znaczy rozumiem że jest tam potrzeba określonej narracji ale ja osobiście tego nie lubię i praktycznie się tym nie zajmuję. Stąd też pomysł, żeby pisać o tym tu, z mojej perspektywy a nie pod fejsbukowe wymagania :)