Wpis z mikrobloga

@chixi: chcesz ostatecznie rozwiązać sprawę?
Złóż do właściwej miejscowo prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt z art. 6 ust. 2 punkt 10

Jak masz e-puap to zrobisz to elektronicznie.
Zdjęcia masz, wzory zawiadomień w necie, 2-3 godziny i wycieczka na policję w celu złożenia zeznań, później ewentualnie wizyta w sądzie jako świadek i czekanie na wyrok.
Funkcjonuje skuteczniej
  • Odpowiedz
Pomogło na rok, teraz znowu, sąsiedzi, świadomi tego że koleś nie jest w stanie ogarnąć sam siebie, wciskają mu albo sprzedają za 20 zł kolejne zwierzaki o.O


@chixi: Bo ludzie w szczególności na wsi lecz nie tylko mają myślenie .Bo po co kastrować / sterylizować zwierzaki ? Przecież kot ,kotka , suczka będzie się męczyła bez młodych , a co to za problem rozdać. To potem wciskają takim ludziom niestety
  • Odpowiedz
@lexico: Tak tu będzie postępowanie, z resztą my składamy te zawiadomienia również na przypadki nie leczenia właścicielskich zwierząt czy ciśniemy z gminami do wojewody/prokuratury. Uważamy, że bardzo istotne jest, szczególnie na początku działalności, nie odpuszczanie bo kilka takich skutecznych postępowań zrobi dużo więcej niż pierdyliard pojedynczych interwencji.

@lentilek: jest dużo lepiej niż 10 lat temu ale mam wrażenie że od „dobrze” to dzielą nas lata świetlne
  • Odpowiedz
my składamy te zawiadomienia również na przypadki nie leczenia właścicielskich zwierząt czy ciśniemy z gminami do wojewody/prokuratury


@chixi: bardzo dobrze, bat na takich działa najskuteczniej
  • Odpowiedz
@Kressska: Jeszcze tak w kwestii fb ja nie jestem fanką XD znaczy rozumiem że jest tam potrzeba określonej narracji ale ja osobiście tego nie lubię i praktycznie się tym nie zajmuję. Stąd też pomysł, żeby pisać o tym tu, z mojej perspektywy a nie pod fejsbukowe wymagania :)
  • Odpowiedz