Wpis z mikrobloga

Wczoraj przyjechały do mnie kasety SVHS z nagraniami przedstawienia operowego RIENZI Wagnera., które kolega ma w archiwum. Dla mnie o tyle ważne, że występuje Carl-Henning Steinhaus. Ale co mnie zaskoczyło, to jakość nagrania, zwłaszcza pod kątem audio.
SVHS umożliwiał nagrania w jakości HiFI ale nie spodziewałem się, że po tylu latach- kasety wydane w 1988 z przedstawienia z 1982 roku, dźwięk będzie tak czysty i wyraźny. Obraz, wiadomo, pewnie na CRT wyglądałby lepiej ale nawet tu, na zwykłym TV 4K bez problemu wszystko dało się zobaczyć.
I tylko taka myśl mnie naszła- przedstawienie z 1982 roku, w stereo, obraz w standardzie SVHS a w Polsce tymczasem, telewizor lampowy, czarno-biały, mono był często spotykany i jak wielki skok technologiczny wykonaliśmy, jak szybko wchłonęliśmy nowoczesność, nauczyliśmy się korzystać z nowoczesności w tak krótkim czasie.
#audio #video #elektronika #rozkminy
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xtedek: wiesz, ja w tych czasach i wcześniejszych już dawno żyłem, więc tym bardziej czuję, jak wiele w Polsce zrobiliśmy, by wrócić do normalnego poziomu cywilizacyjnego. A porównanie z USA to jest dla mnie o tyle trudne, że w latach 90 USA to był hi-tech a teraz, to u nas wiele miejsc i sytuacji wygląda lepiej. No ale, w Berlinie Zachodnim wszystko było lepsze (sprzęt audio, wideo, samochody, wszystko, co techniczne)