Wpis z mikrobloga

Hej, mam napęd do bramy BFT DEIMOS ULTRA A600. Brama pełni również funkcję furtki. Do tego mam zakupiony wideodomofon Hik Vision DS-KV6113-WPE1. Problem w tym, że z tego co rozumiem ten wideodomofon obsługuje furtki - czyli ktoś np. dzwoni, widzę go na ekranie (DS-KIS603-P(B)) i przyciskiem zwalniam zamek blokady furtki np. na 2 sekundy. Jak wspomniałem u mnie furtki nie ma, a brama pełni taką funkcję. Zastanawiam się jak to razem połączyć.

Manual napęd

Manual wideodomofon

W manualu do napędu (strona 34) widzę coś takiego jak Przyciski sterownicze IC1, IC2, które wyglądają jak wejścia do których mógłbym podpiąć wyjścia z wideodomofonu sterujące zamkiem furtki (rozdzial 2.2.1 strona 11 manual wideodomofonu). W sterowniku bramy natomiast skonfigurowałbym automatyczne zamykanie po np. 30 sekundach.

Czy ma to opcję zadziałać tak jakbym chciał?
Jak to wygląda pod kątem elektrycznym tj. podpięcie wyjścia z domofonu do wejścia w napędzie? Co z czujnikiem otwarcia drzwi? (rozdzial 2.2.2. strona 12 manual wideodomofonu) Czy mógłby ktoś coś na ten temat powiedzieć? Nie chce czegoś spieprzyć przy okazji.

#wideodomofon #remontujzwykopem #dom #hikvision
  • 14
@1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC: ah Ty chciałeś manual po ang do silnika a ja Ci podesłałem do wideodomofonu. A co do podłączenia to właśnie tak mi się też wydaje, zastanawia mnie natomiast kwestia tego czy mogę sobie po prostu wziąć kable i połączyć out z wideodomofonu z in silnika? Nie muszą one być jakoś nie wiem kompatybilne np względem napięcia na jakim operują?
@pepepanpatryk: Weź co masz pod ręką, podłącz i będzie dobrze. Tam co najwyżej będzie 24V na wejściu napędu, wideodomofon ewidentnie ma przekaźnik w sobie (stąd COM/NO/NC). Cokolwiek ale w granicach przyzwoitości... Żeby to budziło zaufanie, że nie izolacja się nie rozpadnie na mrozie, będzie tak cieniutkie że siadająca mucha to urwie, ale też nie przesadzaj w drugą stronę że masz jakiś drut 2,5mm2... Od strony napędu masz zaciski na śrubki więc