Wpis z mikrobloga

Mam taki problem na #macos w #macmini
Posiadam podpięty monitor 27" FullHD. Zauważyłem, że czcionki są dość mocno rozmazane, jakby za grube też, po dłuższej pracy bolą oczy. Sam obraz jest okej, problem jest tylko z czcionkami.
Siedząc teraz na PC z Windowsem, to jakość jest nieporównywalna. Wyłączałem wygładzanie krawędzi w terminalu, ale wtedy czcionki wyglądają, jak cięte brzeszczotem. Czy jedynym rozwiązaniem jest kupienie monitora Retina od Apple?
Ktoś z Was miał taki problem?

#apple
  • 13
@NightRock: skalowanie na macu wygląda całkowicie inaczej niż na windowsie.
Mac rysuje cały interfejs w rozdzielczości 2 razy większej (hiDPI) niż masz wybraną w ustawieniach (np. 1920x2=4k) i wtedy taki obraz przesyła do monitora.
Jeżeli posiadasz monitor full hd to obraz 4k będzie zmniejszony do 1080p przez co będzie rozmyty, w przypadku monitora 4k będzie to 1:1 i obraz będzie idealny
@NightRock: na macu tak podstawowa rzecz jest #!$%@? xD wiem bo sam mam ten problem. Musisz nie tyle koniecznie mieć 4k monitor co PPI musi się zgadzać i być w jakimś tam przedziale, na reddicie/googlu jest tego sporo.

#!$%@? appla trzeba zgłaszać jako bugi (np. na feedbackassistant albo przez stronę), jak będzie dużo zgłoszeń to może coś z tym zrobią, choć już nie mam nadziei co do tego konkretnego problemu -
@Flowerboy: Wiesz co, na zdjęciu tego nie zobaczysz, a obecnie jestem na Windows. Na szczęście umiem w Photoshopy i zrobiłem Ci dość wierną symulację tego, jak to wygląda między Windows a Mac u mnie. Tylko otwóz zdjęcie w pełnym rozmiarze, żeby zobaczyć różnicę. Sam już zamówiłem monitor 4K, bo wkurza mnie to.
Szybko się oczy męczą, jak tak pracujesz, bo masz wrażenie, jakbyś miał problem ze wzrokiem i aż mrużę oczy
NightRock - @Flowerboy: Wiesz co, na zdjęciu tego nie zobaczysz, a obecnie jestem na ...

źródło: comment_165840319971NbLPaGgJvRm9xAJ2LpCk.jpg

Pobierz
@Kantar: No własnie wyżej napisałem, że wyłączałem wygładzanie krawędzi w terminalu, ale są jak po cięciu brzeszczotem. Jutro będe miał już nowy monitor, to będę miał z głowy, ale nie spodziewałem się takiego wydatku, kupując kompa
@NightRock: a sorry jak typowy wykopek nie doczytałem.

No tak samo się nie spodziewałem. Szczególnie że tu trzeba kupić z 32 całe żeby móc działać na rozdzielczości 4k bez skalowania do 1080p. Na 27 4k wszystko jest za małe i trzeba skalować do 1080p a wtedy boli dupa o to że nic się nie zyskuje przestrzeni na okienka.
@Kantar: Ja kupiłem 27" 4K, ale o rozmiar interfejsu się nie obawiam, bo akurat lubię na mniejszym interfejsie pracować, poza tym dużą część elementów można manualnie powiększyć na Macu, o to się nie obawiam, niemniej Apple mnie tu bardzo zaskoczyło, żeby nie powiedzieć rozczarowało