Wpis z mikrobloga

Jeśli jest tu ktoś kto pływa na otwartych wodach, proszę o podpowiedź jak sobie radzicie z ratownikami z pobliskich kąpielisk podczas pływania?
Z moich riserczów wynika, że jeśli nie wchodzę do wody na kąpielisku, to mogą mi nadmuchać. Przestudiowałem prawo wodne i tam mam zapis o swobodnym korzystaniu z akwenów w celach sportowych/turystycznych. Zakaz pływania może być wydany tylko w określonych przypadkach (w sumie kilku).
Oczywiście wchodzę daleko od kąpieliska ale ratownik i tak ma problem, prawie wszystkich sobie już wytresowałem jednak coś czuję, że może kiedyś dojść do spotkania z policją wezwaną przez ratowników. Ratownicy najczęściej przytaczają regulamin kąpieliska który zakazuje pływania poza nim i na tym się kończy, do tej pory każda groźba wezwania policji kończyła się na polubownym załątwieniu sprawy i co najwyżej prosili żebym nie pływał koło kąpieliska.
Jak sobie radzicie i czy według was mam rację, że poza kąpieliskiem można pływać dowolnie.

#plywanie #plywajzwykopem #openwater
  • 3
@tumiwisizm
Nie możesz jedynie wypływać z kąpieliska poza jego obszar.
Jeśli wchodzisz do wody gdzieś od boku to nie ich sprawa, bo regulamin kąpieliska obowiązuje tylko na kąpielisku.
Żebyś nie mógł tam pływać to musiałby być postawiony znak zakazu kąpieli itd.