Wpis z mikrobloga

Hotel forum w Krakowie został zamknięty z powodu
przepisów budowlanych, które wymagają aby pomieszczenia miały wysokość co najmniej 2,70 m (kiedy kondygnacje Forum mają wysokość między 2,20 a 2,42 m.

Ktoś się orientuję dlaczego jest taki przepis, co on daje?

#krakow #budownictwo
  • 8
został zamknięty z powodu


@RAAAKEZ: jak pamietam to chyba zamknęli z powodu "grząskich gruntów", czy coś takiego, tak się mówiło ok 2002, a potem nie mogli go przywrócić do użytku z tego powodu o którym piszesz. Oczywiście piszę z pamięci więc mogę się mylić.

Uważam że to głupota, no ale cóż.
@DJ_QBC: odnośnie grząski gruntów to słyszałem to samo odnośnie bonarki, Plazy i Factory w Modlniczce :) Z tego co ja czytałem, to nie mogli go ponownie otworzyć z uwagi na przepisy przeciwpożarowe - za wąskie klatki schodowe, brak wystarczajacej liczby wind i kilka innych punktów.

@RAAAKEZ: pomieszczenie musi mieć przynajmniej 2,5 metra
@RAAAKEZ:

co on daje?

Komfort. W budynkach użyteczności publicznej lub przeznaczonych do pobytu ludzi, pomieszczenia m.in. z uwagi na ilość ludzi, szybciej się nagrzewają, ciepłe powietrze unosi się do góry, więc lepiej mieć czym oddychać na "swojej" wysokości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dzieciok: generalnie w 86 jak go kończyli to nikt nie dawal #!$%@? o ppoż . Tryskacze sa zamontowane w suficie najczęściej w suficie podwieszanym żeby rur nie było widać. Sufity sa za niskie w korytarzach i jak je jeszcze obniżymy pod instalacje ppoż to nagle wychodzi za mało wysokości dla przepisów budowlanych. Do tego dochodzi jeszcze coś z pokojami ze niespelnaily by wymogów dla obecnych 3gwiazdek hotelu.