Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Szukam jakiegoś letniego czytadła w stylu Indiany jonesa/tomb raider/Uncharted.

Coś takiego gdzie bohaterowie są na tropie starożytnych lub średniowiecznych tajemnic i muszą podrozowac po świecie eksplorując grobowce/ruiny/etc. by dojść do prawdy.

Byle nie Dan Brown bo jego twory przerobiłem w liceum.

Ktoś coś poleci?
#ksiazki
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@vateras131: tak jak polecał @pol-scot: . Cussler napisał całą serię przygód o Dirku Pitcie, jedną nawet zaadaptowali do filmu - Sahara. Lekkie przygodowe czytadło, tylko nie polecam czytać zbyt wielu książek z serii jednocześnie bo się zauważa że sama konstrukcja jest w zasadzie identyczna w całej serii ;)
  • Odpowiedz
@vateras131: a - no i jeśli nie czytałeś to cała seria Pana Samochodzika autorstwa Nienackiego :P. Tylko to już bardziej młodzieżowe (nie wiem czego dokładnie szukasz), ale za to tereny i historia polska (w większości)
  • Odpowiedz
@pol-scot:

złoto Inków cusslera i inne książki z serii


Ciekawe, sprawdzę na pewno.

@YogiYogi:

Zdecydowanie Andy Mcdermott i seria z Niną Wile, która zaczyna się od Łowcy Atlantydy.


Poznaje po okładce, że lata temu to wypożyczyłem w bibliotece. Sprawdzę resztę serii.

@marrbacca:

tylko nie polecam czytać zbyt wielu książek z serii jednocześnie bo się zauważa że sama konstrukcja jest w zasadzie identyczna w całej serii ;)


To jest chyba
  • Odpowiedz
@vateras131: tak wygląda że nie jest tłumaczona
to jest dziwne bo książka z 2019 roku i Pielewina zawsze tłumaczyli i wydawali
bo ten pisarz przynosi pieniądze i jest znany bardzo dobrze
no chyba tym razem naprawdę zdradził jakichś tajemnic świata.
  • Odpowiedz
@naplasterki:

Proponuję Berry'ego


Tematycznie bardzo fajnie ta seria wygląda. Szkoda, że tak słabo dostępna bo 1 tom to jest chyba tylko na amazonie w wersji papierowej. ebooka nie znalazłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz