Wpis z mikrobloga

Witam, interesuję się szkoleniem AFF. Jednak jednej rzeczy nie rozumiem. Jest to cena jednego skoku z instruktorem już po zdanym kursie. Ponieważ na niektórych stronach jest to cena 200 zł która wydaje się dość niska. Ale w ośrodku w którym robiłbym kurs jest to cena 700 zł. Czy ktoś kto zrobił licencje skoczka (50 skoków) mogłby się wypowiedzieć na ten temat?
#spadochroniarstwo #aff #spadochron #lotnictwo
  • 8
@TheMatate: Po skończeniu AFF już nie skaczesz z instruktorem, ale masz "nadzór instruktorski" (na ziemi instruktor Cie sprawdzi i wpuści do samolotu). Taki skok, łącznie z wypożyczeniem sprzętu będzie Cię kosztował około 200 zł (zależy od strefy, ale raczej między 180 a 250 zł).
@Benzen: Czyli jeśli rozumiem dobrze, to jeśli wydałbym powiedzmy 5000 zł i skończył kurs AFF. To za kolejny skok płaciłbym ok. 200 zł, aż doszedłbym do 50 skoków. Potem jakbym otrzymał kwalifikacje to mógłbym skakać totalnie samodzielnie? Kurcze jeśli tak to wygląda to ciekawa opcja, ale dziwi mnie to że w Gliwicach liczą 700 za skok, ale jest to skok z instruktorem a nie tak jak piszesz, że z nadzorem instruktora.
@TheMatate: sporo mniej niż 20 skoków. Z jednej ze stron:
Koszt szkolenia teoretycznego to 350zł, koszt skoku z dwoma instruktorami (średnio jest są to 1-2 skoki) to 750zł a koszt skoku z jednym instruktorem (średnio 4-5) to koszt 550zł.
@TheMatate: Tak, na AFF wydasz jakieś 5000-6000 zł. Po skończeniu AFF kolejny skok wygląda tak, że płacisz na przykład 110 zł za bilet, 80 zł wypożyczenie sprzętu, 10 zł za nadzór instruktorski, razem 200 zł. Instruktor wtedy sprawdza Cię na ziemi, podpisuje kartę nadzoru, potem sam idziesz do samolotu, w samolocie ktoś pewnie sprawdzi Cię jeszcze raz, potem sam wyskakujesz, sam spadasz i sam lądujesz. Jak zrobisz 50 skoków to robisz
@Benzen: O kurcze, no to faktycznie jeśli tak to wygląda to super. Ale mówię, muszę się dowiedzieć jak to wygląda u mnie w strefie. Bo jeśli liczą 700 za skok to tragedia.
O kurcze, no to faktycznie jeśli tak to wygląda to super. Ale mówię, muszę się dowiedzieć jak to wygląda u mnie w strefie. Bo jeśli liczą 700 za skok to tragedia.


@TheMatate: Ceny pokroju 750 za skok z dwoma i 500-600 za skok z jednym instruktorem to raczej standard na strefach, ogólnie jakichś znaczących rozbieżności w cenach pomiędzy strefami w Polsce nie ma.