Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym zrobić bezprzewodowy przełącznik rolety w pokoju. Rolety okien, oraz żaluzje pionowe wysokie z sufitu/zasłony. No i nie chce kuc ściany pod kable. Potrzebowałbym (tzn..wyobraziłem sobie to tak) że obok włącznika światła, mógłbym dać przełącznik rolet oraz obok żaluzji, a pod nimi poprowadzić kable i umieścić je w podłączonym do prądu na stałe jakimś malutkim przekaźniku wifi czy bluetooth. Sygnał na przełączniku byłby odbierany na roletach okien i żaluzjach. Nie macie może doświadczenia gdzie w jakim kierunku się teraz poruszać żeby coś takiego zrobić? Mógłbym w sumie wykorzystać Ikea sajfan czy jakoś tak, ale wtedy chyba jest sterowanie tylko z smartfona
#smarthome #elektronika #elektryka #remontujzwykopem #diy #majsterkowanie #automatykadomowa
  • 7
@interpenetrate Zakładasz sobie serwer #homeassistant i mieszasz dowolne bezprzewodowe czy przewodowe gadżety jak chcesz. Do rolet masz kupę dopuszkowych przekaźników po wifi albo zigbee, zero kucia, wpinasz się w to co już jest. A Ikea Tradfri ma guziki które można parować bezpośrednio z ich urządzeniami, nawet bramka nie jest potrzebna.
@rybeczka: A ja polecę FF Fox, chwalą się że polskie, zrobione na esp32, bez żadnych modyfikacji softu można sterować przez zwykłe zapytania http, w razie potrzeby jest "chmura" która jest w kraju. Ale nadal droższe niż xiaomi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: xiaomi połowę tańsze ale serwery w Chinach i czasami konfiguracja dłużej trwa ale działa idealnie
Mam sterowanie ogrzewaniem zrobione plus sterowanie rekuperacja
@interpenetrate spójrz na Suple.
Mają moduł wejść (chyba nawet 4 wejscia można podłączyć) i spinasz to modułami do rolet.
A jak masz czas to możesz samodzielnie zbudować elektronikę i wrzucić ich soft. Jeżeli chodzi o serwery to możesz skorzystać z ich serwerów lub postawić wlasny na rPi.