Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
Czy jest coś piękniejszego od Ekstraklasy na tym świecie? Rodząc się Polakami i jednocześnie fanami piłki nożnej tak naprawdę wygraliśmy na loterii. Mogliśmy być Czechami, Chorwatami, Turkami. Mieć w miarę porządne ligi krajowe, ale za słabe by konkurować z gigantami w dłuższej perspektywie. Stoje przed wami i pytam, po #!$%@?? Co by to nam to dało? Odpowiadam, nic. A tak mamy Ekstraklase, jak dojdziemy gdzieś daleko w europucharach (np. faza grupowa) to jest miłe zaskoczenie. A jak nie? To jesteśmy przyzwyczajeni, smutek trwa maks godzinke. A to co się dzieje na naszym podwórku to w ogóle coś pięknego. Idealnie wyważony poziom ligowy, gdzie akcje boisk światowych przeplatają się z niezwykle wyrafinowanym brakiem podstawowych umiejętności piłkarskich dużej części zawodników. Mamy wielkie molochy jak Legia, Lech, ale też takie swojskie jak Stal Mielec, do niedawna Nieciecza czy Łęczna, które prędzej czy później wrócą na sezon, dwa. No do wyboru do koloru, każdy znajdzie coś dla siebie. Mało? Zjawiska paranormalne, nikt o zdrowych zmysłach mi chyba nie powie, że te zwycięstwa Jagielloni z Lechem u siebie niezależnie od dyspozycji tej pierwszej od paru lat nie są dziełem szamanów podlaskich. Parę innych czarów też się znajdzie. Oprócz tego cała otoczka, cudowne zarządzanie klubami zwłaszcza karuzela trenerska, Boniek, Kulesza, szeroko pojęty PZPN. Emocje nawet jak nikt nie gra. To jest życie. No i my, tutaj, na tagu, mamy siebie, swój ekstraklasowy humor, cudowną atmosferę. Pamiętajcie, nie mogliśmy trafić lepiej niż trafiliśmy. Niech ten sezon Ekstraklasy będzie tak samo piękny jak każdy poprzedni.
#mecz
  • 6
A jak nie? To jesteśmy przyzwyczajeni, smutek trwa maks godzinke.


@Merdarion_PL: no właśnie problem jest w tym, że mnie na przykład takie mecze jak wczoraj Pogoni strasznie wnerwiają i trzyma mnie z tydzień po takim wyczynie.
@aut91: każda eeeee szanująca się miejscowość widzi swoich chłopaków kopiących owczy pęchcerz na kartofyiskach. Dzieku naszej eee wy-wytężonej pracy w większych miastach możemy przeżywać eee podobne emocje a dodatkowo ludzie mogą poznawać ludzi z innych... krajów (bravo, Romano) i innym kolorze skóry. It'sa me a zibitoppo
Pobierz
źródło: comment_1657872078X3KAdtgv6vMyx4Y6oytYfM.jpg