Wpis z mikrobloga

Wiem, że sporo osób różnie myśli o nim jako artyście ale czy uważacie, że w naszej polityce gdzie trudno o kompetencje, kręgosłup moralny to nadal wolelibyście zawodowych polityków od niego?
#mata2040 #polityka

Kto według Ciebie lepiej sprawowałby teraz urząd prezydenta RP?

  • Andrzej Duda 29.7% (11)
  • Michał Matczak 70.3% (26)

Oddanych głosów: 37

  • 11
@cinu4: Czemu jestem odklejony? Doskonale widzę jak wygląda praca jednego, podpisy ustaw, pensja dla żony za nic, a z drugiej strony jest młody człowiek, któremu się chce coś zmienić, porusza często tematy polityczne i nie zyskałby ani statusu ani pieniędzy pracą dla kraju.
@nbzwdsdzbcps: XD tak bycie prezydentem to tylko podpisywanie ustaw masz rację. Bycie prezydentem to przede wszystkim stosunki międzynarodowe, zwierzchnictwo nad armią i dbanie o bezpieczeństwo kraju. Jeśli tak poważne rzeczy wolisz powierzyć 22 letniemu ćpunówi niż doświadczonemu politykowi i uczonemu to tak, jesteś odklejony.
@cinu4: Doświadczonemu uczonemu dbającemu o stosunki międzynarodowe gdy jesteśmy pokłóceni z każdym z sąsiadów? I kto tutaj jest odklejony? Moim zdaniem ten 22 letni ćpun ma wyższe kwalifikacje, chęci i wierzę, że podejmowałby lepsze decyzje oraz był w stanie bardzo dobrze przygotować się do dyplomacji mając już teraz większą wiedzę językową od "uczonego". Poza tym zauważ, że sam zainteresowany mówił, że chciałby kilka lat poświęcić na podniesienie swoich kwalifikacji by czuć
Moim zdaniem ten 22 letni ćpun ma wyższe kwalifikacje


@nbzwdsdzbcps: pozwól że to zostawię bez komentarza

Doświadczonemu uczonemu dbającemu o stosunki międzynarodowe gdy jesteśmy pokłóceni z każdym z sąsiadów?


Nie jesteśmy pokłóceni z każdym z sąsiadów, znowu się odklejasz. Mamy wciąż bardzo dobre stosunki z USA i z sąsiadami w naszym regionie (zwłaszcza po wybuchu wojny na Ukrainie). Oczywiście, że można to rozgrywać dużo lepiej, ale 22 letni ćpun to nie
@cinu4: Myślę, że wynik ankiety to wina tego jak zawodowy polityk ośmiesza swój urząd i jak tragicznie jest oceniany gdzie mnóstwo osób wolałoby rapera z miejsca wymienić za naszego prezydenta.
@nbzwdsdzbcps: nie odpowiedziałeś mi na pytanie ani nie podałeś źródeł wiedzy językowej ćpuna. Zamykam więc dyskusję, która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jesteście odklejeni.
@cinu4: Nie widzę sensu by Ci odpowiadać gdy z każdym kolejnym wpisem obrażasz człowieka od ćpuna. Po prostu musisz się z tym pogodzić, że zamiast Twoich zawodowych polityków wolelibyśmy kogoś z kręgosłupem moralnym.
@cinu4: Sam mówił w swoim spocie ile lat zamierza się dokształcać, poza tym on nadal nie spełnia wymagania co do wieku by się w tym momencie starać o ten urząd. Powiedział ile zna języków i jeżeli to Cię uspokoi to uważam, że będąc pewny znajomości językowej jako własną mocną stronę na urząd dyplomatyczny powinien potwierdzić przed przystąpieniem do urzędu. Nie mam powodu by nie wierzyć mu w to co powiedział.
Nie widzę sensu by Ci odpowiadać


@nbzwdsdzbcps: nie musisz przecież napisałem, że chcę zamknąć dyskusję. Zapominasz też o ważnym słówku w temacie ankiety, mianowicie "teraz". Co zatem mnie obchodzi, że zamierza się dokształcać skoro mówimy o teraźniejszości. Gdybyś nie zaznaczył, że chodzi o teraźniejszość to nawet bym nie komentował wpisu.