Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szukałem ostatnio prostej aplikacji która by przypominała o braniu leków. Oczywiście w sklepie Play jest masa tego typu aplikacji. Problem w tym że w większości są niepotrzebnie skomplikowane. A do tego reklamy i prawdopodobnie inne śmieci jak Google analytics.

Czasem warto zajrzeć do F-droid. Znalazłem aplikację która się nazywa Notification Cron. Główną zaletą jest to, że jest stworzona w jednym celu i robi to dobrze.

Główna wada to to, że nie da się "wyklikać" kiedy ma być powiadomienie. Trzeba podać jako wyrażenie Cron co może odstraszać xD Chociaż dzięki internetowym generatorom możliwość konfiguracji kiedy ma być powiadomienie jest praktycznie nieograniczona.
Z drugiej strony jeśli powiadomienie ma być cykliczne to ustawia się raz i zapomina, a przy tym nie zabiera niepotrzebnie pamięci ¯\_(ツ)_/¯

Wrzucam jakby ktoś szukał czegoś podobnego xD

Notification Cron (Scheduling recurring notifications on your phone) - https://f-droid.org/packages/com.github.fi3te.notificationcron

#android #opensource
pesymistyk - Szukałem ostatnio prostej aplikacji która by przypominała o braniu leków...

źródło: comment_1657709736vS0cjeSatx79Mc1PtDyvnf.jpg

Pobierz
  • 3