Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ranger: słaba bateria, mały, inny kabel do ładowania, inny system - ja bym się na twoim miejscu zastanowił, czy warto się przesiadać z Androida ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ranger: Czasem bateria, ale z reguły dzień na spokojnie obleci. A z plusów, że jest malutki, da się to jedną ręką obsłużyć bez gimnastyki i wchodzi do każdej kieszeni. Jak możesz dorzuć do 13, bo tam największa bolączka mini jest poprawiona
Jak możesz dorzuć do 13


@Nie_znany: tyle hajsu tylko za to, żeby telefon mieścił się do kieszeni (,) przecież to kosztuje tyle co dwa samochody przeciętnego wykopka xD
Zamówiłem 13 mini ale cały czas myślę czy to był dobry wybór czy nie lepiej było wziąć zwykłej 13. Obawiam się o tą baterie najbardziej i trochę o ekran, że będzie za mały. Obecnie mam 5,8 cala i jest idealnie.
@Ranger:
Zacznijmy od tego, że lepiej dopłacić jest do 13 mini.
Wynika to z kilku różnic między nimi, czyli lepszych:
+ czasu działania na baterii,
+ ekranu, możliwości foto i wideo,
+ poprawionego 5G,
+ nowszego procesora (ergo dłuższego wsparcia).
Przesiadałem się z 11 pro 256 GB i zastanawiałem się, co kupić 12 mini, czy 13 mini i ostatecznie wybrałem 13 mini 128 GB.

Po kilku miesiącach korzystania z nowego telefonu
@Kuchares: o ekran się nie martwię - dla mnie 5.84" jest już czasami za duże, a telefonu też nie używam całymi dniami (przy łóżku, albo podczas hamakowania i podróży mam tablet do wygodnego czytania i przeglądania internetów).
Wczoraj zmacałem obie wielkości i ten mini spokojnie mi wystarczy (obawiałem się trochę o czytelność map, ale są zaskakująco czytelne). Cudownie będzie móc prawie nie czuć tego małego gnojka w kieszeni (
@Ranger: Lepsza bateria, lepszy procesor, tryb cienmatic video jesli ktoś kręci filmy, no i po prostu nowszy model, w podstawie 128GB czyli na pewno nie będziesz się srał czy starczy ci miejsca.
@Ranger: Ja kupiłem 12 mini i po tygodniu wymieniłem na 13 mini, różnica w baterii nie jest kolosalna ale zauważalna, nawet dla takiego użytkownika jak ja, który chociazby nie używa mediów społecznościowych. Naprawdę, dla świętego spokoju polecam 13 mini, zwłaszcza że chyba będzie to ostatni mikrus od Apple ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ranger: Ja niestety tabletu nie posiadam ale może trzeba będzie się zaopatrzyć jeżeli ten miniacz będzie na tyle fajny dzięki swoim kompaktowym wymiarom. Jaki kolor wziąłeś?
@alWdIjJpz18nHw: nie wystarczy zrobić przybliżenia od razu, zamiast kadrować dopiero po nagraniu? Wiem, że jakość będzie gorsza niż z teleobiektywu, ale kadrowanie da ten sam efekt.


@Ranger: Ciężko cokolwiek szybko robić w telefonie, jak jedziesz 100 km/h i telefon lata góra-dół i na boki. Zanim bym ustawił zbliżenie, to już dawno nie miałbym czego fotografować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozważałem profesjonalne obiektywy do iphone'a, ale kolidowałoby