Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was ogarnia w temacie monitoringu? Bym potrzebował założyć 3 kamery na budke rozmiaru kiosku, na miejscu są już kable pod kamery analogowe. Czy bawić się w analog czy lepiej kupić kamery ip? Jaka jest maksymalna jakośc na kamerach analogowych? Ktoś może polecić jakieś tanie kamery analogowe/ip? Bawić się w dedykowany rejestrator czy pc + zoneMinder/shinobi?
#monitoring #cctv
  • 13
@Sierran: Zdecydowanie dedykowany rejestrator z HDD dedykowanym do pracy z CCTV - a nie "inne dobre". W CCTV nagrywanie (a nie odtwarzanie treści) jest dosłownie ciągłe, generalnie jak chcesz mieć sensownie to 24h na dobę - i najlepiej z tydzień, dwa zapisu.
Analogowe to ci @staa powie dokładniej co i jak (tak, da się).
@Sierran:

P.S. O ile wiem to większość "analogowych" to są dziś cyfrowe z wyjściem analogowym :)
Co do rozdzielczości to nie wiem, ale wątpię żebyś uzyskał TANIO i łatwo coś ponad 1920x1080 AHD CCTV (i pod to musisz potem dobierać rejestrator).
Ale pytaj zawodowców - jam amator.
@bialy100k: @NiespokojnySzachista: Dzięki Panowie za informacje, Analog jaką max roździelczość ogarnie? Oczywiście dysk pod cctv będzie zakupiony :) W planie jest ustawić niski klatkaż (1 lub 2 kl/s) i najwyższą jakość, fajnie jak by też był dostęp do nagrań przez internet, bym mógł sobie w domu oglądać czy coś się dzieje ;)
@Sierran: Aktualnie sprzedaje się kamery, które wykorzystują stare kable do przesyłania obrazu wysokiej rozdzielczości. Są to kamery HDCVI, HDTVI, AHD. Najczęściej łączą w sobie różne systemy i mamy wtedy np. kamery 4in1, działają w rozdzielczości od 2 do 8 Mpx. Tu masz przykłady. No i do tego analogiczny rejestrator.
@Sierran nie ustawiaj takiego niskiego klatkarzu. 1/2 kl. to możesz sobie nagrywać szczypiorek jak rośnie.
Trafisz na kilka rozmazanych klatek i monitoringu nie będzie.
Takie 8kl/s to minimum a najlepiej 12 i więcej.
@Sierran: Bierz analogi. Kamery od 50zł, do 250zł z WDR, ew. hikowa Colorvu (kolorowy obraz przy minimalnym widzialnym oświetleniu) za 150zł. Kluczowy jest rejestrator (ja znam Hika i klony), kamery mogą być losowe

5m max od rejestratora to zwykłe #!$%@?, powyżej 30- 50m UTP może bym się zastanawiał czy nie będzie problemów. Jeśli już to zakłócenia przez zasilanie - i zasilacz na dwie kamery to rozsądna opcja (do wyłapania na Allegro