Wpis z mikrobloga

Ma ktoś do polecenia dobre artykuły/lekturę na temat światowych kryzysów gospodarczych? Chodzi mi tutaj o to jak zazwyczaj to przebiega, czego unikać i jak najlepiej postępować. Planuję też zmienić pracę i zastanawiam się czy jest to teraz ryzykowne, żeby nie zostać zwolnionym np. za 6 miesięcy z powodu recesji, wysokiej inflacji i szukania oszczędności przez firmę do której trafię, wiadomo że firma w pierwszej kolejności zwolni nowych pracowników.

  • 5
@slgdfhsdhjfbs: Jestem programistą, 2 lata exp ale szukam roboty w cybersecurity, biorę już udział w kilku rekrutacjach i zacząłem się troche zastanawiać, że teoretycznie ta działka chroni w głównej mierze przed stratami finansowymi z powodu np. wycieków danych lub ataków DDoS, zysku z tego nie ma żadnego. Poza tym w czasie kryzysu największe zapotrzebowanie jest na produkty pierwszej potrzeby, umiejętność pentestingu raczej czymś takim nie jest dlatego ciekawi mnie czy gdy
@miro97: W mojej ocenie, rynek idzie w stronę masowego przetwarzania danych (już praktycznie każda firma ma jakieś streamy i coś na kształt big data), a tam security potrzebne jest. Dołóż do tego sytuację gospodarczą czyli złotówka tania, rynek z Ukrainy i Rosji praktycznie się wycofał. IMO nawet przeciętni Scrum Masterzy nie mają co się martwić o stołek, a co dopiero developer/security engineer :)