Wpis z mikrobloga

@pepek84: To trzeba sprawdzić bo po wymianie bezpiecznika może paść coś jeszcze.

Jak masz miejsce to wlutuj raki jak na zdjęciu, załóż koszulki jeśli musisz go podnieść i zegnij nóżki tak aby pasowały do pól lutowniczych. Jeżeli wszystko inne działa to daj trochę większy np. 180 mA, czasami bezpieczniki są dobierane na styk i mogą padać w trakcie jakiegoś przeciążenia. Wszystko zależy od układu.
tojestmultikonto - @pepek84: To trzeba sprawdzić bo po wymianie bezpiecznika może paś...

źródło: comment_1657198833gSYYpjW867xM4dkydwDYgj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pepek84:

oni tam wzięli 250V

Bo był najtańszy :-)

Jeśli ten obwód ma rzeczywiście 24V (DC/AC to bez różnicy), to w takim przypadku bezpiecznik może być 125V. Liczy się tylko wartość znamionowa prądu.
  • Odpowiedz
  • 0
@tojestmultikonto: Mam taki drugi sprawny moduł i się wszystko zgadza w pomiarach tak wiec liczę że po wymianie bezpiecznika wszystko będzie działać. Przylutować zawsze można ale to bedzie trzeba na burze czekać :D
  • Odpowiedz
@pepek84: No to przepięcie w sieci elektroenergetycznej. To jest zasilacz czy urządzenie? Zasilasz go bezpośrednio z sieci czy z zasilacza?

Jeżeli padło w czasie burzy to prawdopodobnie przepięcie. Wzrost napięcia doprowadził do zwiększenia przepływu prądu, a to zaowocowało przepaleniem się bezpiecznika. Nie zmieniaj wartości bezpiecznika musi być 250V i 160 mA (zwłoczny bo jest "T").
tojestmultikonto - @pepek84: No to przepięcie w sieci elektroenergetycznej. To jest z...

źródło: comment_1657204296nHBjLkh17cvvAzO9A66OqY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pepek84: Co to za urządzenie? Jakiś modem, router?

Jak często strzelają to wymień na taki z gniazdem, a jak możesz to zrób na przewodzie ekranowanym gniazdo z wkładką topikową. Jak strzeli bezpiecznik to wymienisz go palcami bez wyciągania modułu.
  • Odpowiedz
@pepek84: W takim razie wszystko zależy od warunków pracy urządzenia, ja gdybym mógł ingerować w ten układ to dodał bym tam jedynie gniazdo bezpiecznika SMD aby ułatwić wymianę. Najbezpieczniej będzie jednak wymienić ten bezpiecznik na identyczny. Na twojej płytce prawdopodobnie nie ma nawet miejsca żeby wlutować coś takiego, no i wtedy będzie to już ingerencja w projekt, nie wymiana bezpiecznika, którą w zasadzie też powinien wykonać serwis producenta.
tojestmultikonto - @pepek84: W takim razie wszystko zależy od warunków pracy urządzen...

źródło: comment_1657205529qDEefvT2FZ1DvTFepv6fsa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pepek84: Bezpieczniki nie powinny padać w trakcie burzy, być może to wina instalacji elektrycznej, albo układy w czasie burzy należałoby zasilać z akumulatorów. Jaki masz zasilacz? Zwykły transformator czy jakiś zasilacz impulsowy? Co jest źródłem napięcia 24V?
  • Odpowiedz
  • 2
@tojestmultikonto: A co ma piernik do wiatraka?
Wymieniam bezpiecznik, zacznie działać to w uju mam ich przepięcia podczas burzy czy tam opadów mocniejszych. 10 lat już tak działało i padły na razie dwa
  • Odpowiedz