Wpis z mikrobloga

@TheSznikers 3000 zaplacilem z montaz pieca + wklad kominowy + filtr do wody i cala przerobka z podpieciem pod weglowy. Piec Brotje co prawda, ale sroga przesadzili chyba. 3 dni roboty, jakies 29godzin pracy we 2
@TheSznikers pewnie dali zaporową cenę żeby Cie zniechęcić. Podejrzewam, że instalator zarabia na sprzedaży kotła ze swojego zrodla, a tutaj ma uruchomić dostarczony przez klienta. Daje na to gwarancję, więc nabija kwotę pod ewentualne przyjazdy serwisowe.
Szukałeś innych?
@TheSznikers podobna akcja bywa z klimatyzacją czy pompami ciepła. U niektórych producentów instalator uruchamiający daje gwarancję na urządzenia i za darmo ma diagnozować ewentualne usterki. Producent dostarcza tylko części zamienne, ale sam instalator ma w ramach gwarancji wymienic. Takim sposobem kończy się to dwoma darmowymi przyjazdami i strata zazwyczaj dwóch dniowek pracownika/ pracowników. Jest to jedyne wyjaśnienie które przychodzi mi na chwilę obecną do głowy.
@Napleton: W viessmann jest gwarancja producenta ale tylko pod warunkiem montażu przez serwis firmowy. Nie wiem kto tu gdzie zarabia, nie zmienia to faktu ze na każdym kroku chcą wyciągnąć hajs. Taki piec model 100-W (ja mam model niżej 050-W) Viessmanna można kupić detalicznie za 8,5k i pewnie taki salon ma go sporo taniej dla siebie a za taki piec z ich montażem wołają 10k pln. czyli dalej przebitka pewnie z
@TheSznikers: XD
Co prawda 3 lata temu i Termet po wyrzuceniu kopciucha montaż pieca, zasobnika i przeróbki instalacji CO i CWU, instalacja w kominie, w tym część złączek wykonawcy: 1600 PLN. Instalator z certyfikacją Termetu.