Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@mbasasello: tak tak, wyzsza klasa średnia od 30tys zl na rękę, podczas gdy zaledwie 1% Polaków zarabia 22tys brutto lub więcej xD

Srogie piguły wleciały widze.
  • Odpowiedz
@Shyvana: Ale przeczytałaś cały wpis, czy tylko pierwsze zdanie? Pojęcie "klasa średnia" nie ma precyzyjnej definicji. Najczęściej używane:
OECD - dochód na głowę wynosi od 75% do 200% mediany zarobków w danym kraju.
Czyli przedział od 3526,50 zł do 9404 zł brutto (dane GUS)
Polski Instytut Ekonomiczny - wskaźnik EHDI od 67 do 200% mediany zarobków
Czyli przedział od 2564 zł do 5774
  • Odpowiedz
ale dlaczego się śmiejesz z ludzi, którym rządy PiSu zapewniły taki los ?


@Winsomeboy: nie jestem za pisem, w sumie nie jestem za nikim bo wszystko to to samo ku...stwo ale zwalanie winy za swój los na polityków to jest żenada podobna do tej jak zwalanie inflacji na Putina XD
  • Odpowiedz
@random123xdxd no to Grażynka lvl 60 tylko po maturze co całe życie robiła w biurze za ówczesna średnia krajowa, ale ma mieszkanie od męża górnika za ponad milion jest klasa średnia, a inżynier z 10 letnim doświadczeniem nie jest. Ok
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Grażyna się dorobiła jak to już nieistotne ;)

Choć ja uważam że klasa średnia to ludzie którzy mają pieniądze, a nie tacy nowobogaccy jak w opisie którzy zaakredytowali się pod kurek. Choćby i zarabiali 100k na miesiąc, ale jeżeli mają kredyt pod kurek to dalej są biedni.
  • Odpowiedz
@Shyvana wiadomo, co to za zarobki po 4k xD najlepiej to zarabiać po 10k, a inaczej to nie opłaca się pracować. Widać, że to dzieciaki które jeszcze nie mają zbyt dużego pojęcia jak wygląda rzeczywistość w Polsce xD
  • Odpowiedz
@JestemZielonka123: W sumie nie dostają takiego kredytu lecz tyle na tą chwilę mają do spłaty, lecz tak wysokie stopy procentowe nie będą wiecznie więc sumaryczna kwota spłacona będzie mniejsza.
  • Odpowiedz
@kocurowy: Stary, po 10k to bym się nawet nie schylił.

Za tyle mogę spać przez 8h dziennie (ale bez nadgodzin). I wierz mi - chciałbym żartować.

Normalizacja biedy w Polsce w 2022 roku jest już po prostu tragedią (bo do niedawna była komiczna).
  • Odpowiedz
@szynszyla2018:

random123xdxd no to Grażynka lvl 60 tylko po maturze co całe życie robiła w biurze za ówczesna średnia krajowa, ale ma mieszkanie od męża górnika za ponad milion jest klasa średnia, a inżynier z 10 letnim doświadczeniem nie jest. Ok


No jeśli Grażynka, ze swoim Januszem mają mieszkanko + kupili sobie dodatkowe które wynajmują studentom, to IMO są w lepszej sytuacji niż inzynier z 10l doświadczeniem. Inzynier może jutro
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian:
Nie ma widełek. Klasa średnia to wykształceni i dobrze zarabiający ludzie. Dlatego kafelkarz wyrabiający 60 roboczogodzin tygodniowo i zarabiający dużo nie jest w klasie średniej bo nie ma wykształcenia.
Nauczyciel w początkowych latach kariery też nie jest w klasie średniej mimo wykształcenia bo nie ma zarobków.
Lekarze, adwokaci, programiści, inżynierowie, architekci i tym podobne profesje łapią się w oba warunki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Forak: "bankowi musimy oddać ok. 1.3mln". Nie, nie musicie. Bankowi muszą oddać odsetki na dzisiaj i kapitał. Nic więcej.
  • Odpowiedz