Wpis z mikrobloga

Uważajcie na wyciąganie pochopnych wniosków z wykresów, bo możecie paść ofiarą manipulacji i późniejszego szczucia na innych.

Gość (pic rel, link do wpisu na końcu) wrzucił wykres z którego wynika, że w ostatnich dniach wzrosła aktywność w rosyjskojęzycznym internecie w temacie ludobójstwa wołyńskiego - m.in na wikipedii. Padła rzecz jasna sugestia, że to prawdopodobnie przygotowywana, zmasowana akcja rosyjskich trolli. Brzmi rozsądnie, nie?

Na pierwszy rzut oka tak, tylko gdy wejdziemy w szczegóły i przeanalizujemy dane oraz kontekst kilku ostatnich dni, to się okazuje, że aktywność wzrosła dokładnie wtedy, gdy rozpowszechnił się wywiad niemieckiego dziennikarza z Ambasadorem Ukrainy w Niemczech - Andrijem Melnykiem, w którym ten drugi relatywizował ludobójstwo na Wołyniu i wybielał postać Bandery.

Sprawa głośno odbiła się w niemieckich, a następnie polskich i światowych mediach (choć tu jak wiadomo, mniej). Autor wpisu na mikroblogu próbuje zasugerować, że temat okazał się "głośniejszy" w Rosji, ze względu na większy ruch wokół rosyjskojęzycznego hasła dot. zbrodni wołyńskiej, niż analogiczny ruch przy frazach w języku polskim czy ukraińskim.

Tylko że autor znów traktuje temat po macoszemu, bo ignoruje (mam nadzieje, że nie celowo) fakt, że Ukraińcy w bardzo dużej części posługują się językiem rosyjskim lub mieszanką rosyjskiego i ukraińskiego i to oni mogli wygenerować dużą część "aktywności" wokół kwestii wołyńskiej, w reakcji na aferę po słowach ich ambasadora w Niemczech. Bardzo możliwe, że byli to w dużej mierze Ukraińcy przebywający obecnie w Polsce, bowiem temat był u nas dosyć głośny.

Ponadto sami ruscy mogli wygenerować duży ruch, nie śledziłem ich mediów, ale skoro ambasador Ukrainy powiedział coś, co doskonale robi robotę dla kacapskiej propagandy (że zaprzeczają ludobójstwu, że Ukraińcy to banderowcy i naziści), to prawdopodobnie grzali temat w swoich mediach. Przypominam, że populacja kacapów jest dużo większa niż Polaków czy Ukraińców...

Zatem uważajcie co czytacie i nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Zbliżają się daty upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i zapewne pojawi się co najmniej kilka znalezisk czy wpisów na ten temat. Przez takie wpisy jak poniższy, może dojść do wzajemnego obrzucania się onucami i oskarżeniami, bo ktoś autentycznie uwierzy w zaplanowaną, zmasowaną akcje ruskich trolli i jako źródło może podać zalinkowany przeze mnie wpis na mikroblogu, który wisi obecnie w gorących.

Apeluje do wszystkich: czytajmy ze zrozumieniem, nie wyciągajmy pochopnych wniosków, nie rzucajmy oskarżeniami bez jasnych dowodów. Po prostu nie dajmy się skłócić.

https://www.wykop.pl/wpis/66447479/przygotujcie-sie-na-geste-wczoraj-ktos-wrzucil-inf/

#ukraina #polska #4konserwy #rosja
Wolfman91 - Uważajcie na wyciąganie pochopnych wniosków z wykresów, bo możecie paść o...

źródło: comment_1656831378zGcViBzbbUBo2pZ3m41gp5.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
o takich jak wy, beda mowic "sekta wolynska". "zesmoleńszczycie" Wołyń, tak jak pisiory zrobily gowno ze Smoleńska. Doprowadzicie do tego ze racjonalny czlowiek jak uslyszy Wolyn to bedzie #!$%@? od tematu tak, jak obecnie jest z Marszem Niepodległości. Brawo
  • Odpowiedz
następni racjonalni się zbiegli :D :D


@shmatshiage: nie wiem, nie czytałem ich postów w innych wątkach, ale póki co to ty tutaj zaniżasz poziom formułując utarte do porzygu, bzdurne oskarżenia, prawdopodobnie nie przeczytawszy nawet mojego wpisu - no bo sorry, próba polemiki którą podjąłeś świadczy o tym, że nie zapoznałeś się (ze zrozumieniem) z moją próbą wytłumaczenia omawianego zjawiska.

Na wykopie stabilnie, ONUCEEE, PISOWWCCYYY, czarno biały, zerojedynkowy świat. Ehhh...
  • Odpowiedz
Doprowadzicie do tego ze racjonalny czlowiek jak uslyszy Wolyn to bedzie #!$%@? od tematu tak, jak obecnie jest z Marszem Niepodległości


@shmatshiage: literalnie robią to ci, którzy kłamią mówiąc, że temat Wołynia przywołują jedynie ruskie trolle i pożyteczni idioci, nikt inny. 11 lipca pewnie też wywali "intelektualistów" którzy będą mówić, że nie wolno podnosić tej kwestii nawet w rocznice, bo to granie dla ruskiej propagandy. Pamięć o ofiarach wymazać, bo ruskie onuce.

Przyrównywanie tego do Smoleńska jest całkowicie nie trafione, bowiem Smoleńsk był wałkowany non stop przez kilka lat, a kwestia Wołynia jest mniej popularna w mainstreamie niż np. powstanie w gettcie, holocauscie nie wspominając. Generalnie nigdy nie ma dobrego czas, by o tym mówić - nawet gdy ukraińscy politycy zakłamują historie. No i w Smoleńsku były ekshumacje, a na Wołyniu minęło 80 lat i nadal w ziemi leżą niezidentyfikowane ofiary, ale broń boże pytać o zezwolenie na ekshumacje, bo Putin się
  • Odpowiedz
@shmatshiage: Ale Ty gościu masz proste rozumowanie. Dla Ciebie wszystko jest czarne i białe. Chłop wytłumaczył że aktywność na temat zbrodni wołyńskiej w danych dniach miały wspólną zbieżność z wywiadem gdzie chłop ich wybielał i dla Ciebie to argument że on neguje istnienie trolli rosyjskich xD No takie coś to tylko jakiś umysłowy beton może stwierdzić. Jeszcze gadki o onucach i zero argumentów. Weź najlepiej skończ i odpocznij o tematu
  • Odpowiedz
Dla Ciebie wszystko jest czarne i białe. Chłop wytłumaczył że aktywność na temat zbrodni wołyńskiej w danych dniach miały wspólną zbieżność z wywiadem gdzie chłop ich wybielał i dla Ciebie to argument że on neguje istnienie trolli rosyjskich xD No takie coś to tylko jakiś umysłowy beton może stwierdzić. Jeszcze gadki o onucach i zero argumentów


@Atencjuszhehe: Dokładnie. Kurła, ja na prawdę nie rozumiem co się dzieje z poziomem intelektualnym ludzi, że trzeba wszystko dokładnie pokazywać paluszkiem, a koniec końców i tak nie zrozumieją i przypiszą kogoś do jakiejś nielubianej grupki bo tak jest po tysiąckroć prościej. Kto by pomyślał chwilę pomyśleć i zastanowić się głębiej nad danym zjawiskiem. To nie dobha jest.

Czarnobiały świat, prostackie rozumienie rzeczywistości, zero argumentów i refleksji. Za wszystkim stojo żydzi/ruscy/rotjczajld (niepotrzebne skreślić), broń Boże pomyśleć chwile
  • Odpowiedz