Wpis z mikrobloga

Stęskniłem się mega za Ekstraklasą, a za przygodami w Europucharach jeszcze bardziej, poklikałem sobie w transfermarkt i zrobiłem sobie małą rozpiske potężnych rywali naszych polskich klubów w 1 rundzie eliminacji LM i LK.


Karabach
Trenerem od 1 lipca 2008 roku jest Qurban Qurbanov, 509 meczów, 1.95pkt na mecz, 8 mistrzostw, 4 puchary, 8 razy w grupie europucharów. W Polsce o czymś takim można tylko pomażyć..¯\(ツ)_/¯
Jeśli chodzi o zawodników to jest wielu na których trzeba zwrócić uwagę, ale wyróżniłem czterech z poprzedniego sezonu.
Kady - brazylijczyk, 26 lat, głównie prawe skrzydło, 43 mecze, 20 bramek, 17 asyst
Wadji - senegalczyk, 27 lat, środkowy napastnik, 28 meczów, 16 bramek, 3 asysty, tzw szybki i zawsze groźny murzyn( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zoubir - francuz, 30 lat, lewe skrzydło, 43 mecze, 12 bramek, 12 asyst, strzelił gola Legii w 2020 roku
Ozobic - chorwato/azer, 31 lat, środkowy pomocnik ofensywny, 41 meczów, 12 bramek, 11 asyst, strzelił gola Legii w 2020 roku
Mecz Karabachu z Legią był w październiku 2020 roku, a 9 zawodników z tamtej jedenastki nadal jest w klubie, to nie są leszcze.
Ofensywe mają przemocną. W poprzednim sezonie przegrali tylko 4 razy, raz w lidze z FK Sabail i trzy razy w europucharach z FC Basel i 2x z Marsylią, mało tracą bramek bo tylko w 5 meczach stracili więcej niż 2 bramki (1 liga, 4x puchary). Raczej wszystko na papierze przemawia za Karabachem, ale boisko zweryfikuje. Zerknąłem też na FB Karabachu i tam pod postem z kadrą na mecz z Lechem kibice domagają się wzmocnień bo uważają, że Lecha przejdą, ale z Zurychem już może być ciężko.¯\
(ツ)_/¯
KR Reykjavík
Trenerem od 1 stycznia 2018 roku jest Rúnar Kristinsson, 131 meczów, 1.92pkt na mecz, 3 mistrzostwa, 3 puchary, 1 puchar ligi, a w Europie rok w rok w łeb w eliminacjach, Pogoń musi to ugrać.
Sezon na Islandii trwa w najlepsze, Reykjavik ma 8pkt do Breidabliku (rośnie chyba nowy postrach polskich klubów w 1 rundach).
Nie ma co przyglądać się piłkarzom szczegółowo bo według mnie to poziom naszej 1 ligi i Pogoń nie może mieć problemów jeśli poważnie podejdzie do meczów.
Akademija Pandev
Trenerem od 9 stycznia 2022 roku jest Gjorgje Stojchev, 15 meczów, 1.93pkt na mecz. Wcześniej od 2018 roku był asystentem czterech trenerów w tym klubie, a dodatkowo trenował młodzież od 2010 roku do objęcia pierwszej drużyny. Ma 36 lat, preferuje 1-5-4-1, a teraz w 15 meczach ma 1.92pkt na mecz, na razie mu idzie, ale tak jak w przypadku Pogoni i tutaj Lechia po prostu musi prześć tego rywala bez problemów.
Najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu odszedł do serbskiej Backi Topoli, ale widze jedno wielkie zagrożenie.
Ousman Marong - gambijczyk, 23 lata, napastnik/lewe skrzydło, 31 meczów, 4 bramki, 10 asyst za poprzedni sezon, szybki i zwinny murzyn zawsze groźny, wiemy jak jest.
No i to raczej tyle z zagrożeń, ten dwumecz to formalność dla Lechii i po prostu trzeba wygrać.
W tej 1 rundzie bezapelacyjnie Lech ma najciężej, a nasi ligowcy z północy muszą zameldować się w 2 rundzie.
#mecz #ekstraklasa ##!$%@? #lechpoznan #pogonszczecin #lechia
  • 5