Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś czas temu odkryłem te całe kraftowe piwo i muszę przyznać że miło się zaskoczyłem, szczególnie jednym rodzajem - APA. Czy moglibyście polecić coś co "trzeba spróbować" w tym stylu? ewentualnie czy jest jakiś inny, podobny do APA styl który może mi podejść? Z aktualnie spróbowanych najbardziej podeszło mi A ja pale ale i Pijże DDH APA Nepomucen. Zalezy mi na niskiej zawartości alkoholu, chętnie nawet spróbuje jakiegoś bezalkoholowego jeśli ma to w ogóle sens.

#piwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hesarebel: A ipki? Bo tego najwięcej.
Polecał nie będę bo większość z tych piw wychodzi raz na jakiś czas, coś co piłem 3 miesiące temu możesz nie znaleźć dziś nigdzie.
Najlepiej to śledzić ofertę lidla. W tym tyg masz sporo ipek.
  • Odpowiedz
@hesarebel: z takich co mam bardzo dobre wspomnienia a jednoczesnie są na tyle powszechne że jest w ogóle szansa że je dostaniesz:
Raduga African Queen
Artezan Pacific Ale (powszechnie kiedyś chyba uznawany za najlepsze polskie APA na rynku, teraz nie wiem)
AleBrowar King of Hop (mój osobisty faworyt wśród APA)
Nepomucen Labirytm

a tak poza tym to polecam nie zamykać się w jednym stylu, jak widzisz coś co cie intryguje
  • Odpowiedz
@Vadzior: Dotychczas wszystkie IPA które piłem były jak dla mnie troche "zbyt mocne" w smaku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wiem czy tak to działa czy może tak akurat trafiłem.

@jtank: Dzieki, spróbuje! Co do innych stylów to nie lubie ani ciemnych piw, ani "zielonych" więc trudno mi coś dla siebie znaleźć.
  • Odpowiedz
@hesarebel: Ja właśnie apy kojarzę jako piwa tęgie i proste. W ipach za to bardziej można znaleźć owoce, kwiaty, naftę, itp.
Np. king of hop polecony wyżej jest tego najlepszym przykładem. Ale da się go kupić teraz.
Pijże mocno w ipę szło, nawet myślałem, że to ipa do tej pory, aż sprawdziłem.
  • Odpowiedz
@hesarebel Mini Maxi z Pinty i Miłosław Bezalkoholowe IPA obczaj ( ͡º ͜ʖ͡º)

Hazy Morning z Pinty, Pan i Pani czy Misty z Browaru Trzeba Kumpli jeśli chodzi o zwykłe piwa też powinny być dobre na początek tylko trzeba uważać, bo znając życie wkrótce będziesz West coasty i imperialne DDH ipy naparzał XDD
  • Odpowiedz