Wpis z mikrobloga

Czytujecie blogi?
Ostatnio spotkałam dziewczynę z Francji co pisze bloga i tak sobie myślę, kobieto po co to robisz? Czy są na tym jeszcze na tym świecie ludzie co czytają blogi?
No ale chyba ktos się ostał skoro ona ciagle w tym siedzi
  • 45
  • Odpowiedz
@Paula_pi: fora, czaty, gierki przeglądarkowe, blogi, kiedyś to wszystko tętniło życiem, dzisiaj praktycznie nie istnieje. Wszystko przeszlo na yt, instagramy, tiktok. Pomijając fakt, jak dzisiaj internet jest skomercjalizowany. Przecież te wszystkie portale wyglądają jak telezakupy Mango


@igrek97: Uff, dobrze, że siedzimy na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Paula_pi: ja przeglądam podróżnicze, jak gdzieś jadę. Jeden dzień gdzieś tam, co zobaczyc. Sam się zastanawialem ostatnio, czy nie pisać, bo też jechalem na własną rękę i opisać jakie koszty, jakie sposoby na oszczędzanie, itp. Ale w sumie jest tego na tyle dużo, że wystarczy.
  • Odpowiedz
@igrek97: Pewnie zabrzmię jak jakiś stary grzyb, ale pamiętam tego starego youtube'a, jeszcze w powijakach 2008-2012, piękne czasy. Jak nie było z tego jeszcze ogromnych pieniędzy to ludzie byli jacyś bardziej kreatywni, a teraz to samo korzystanie z cholernego youtube'a jest tak #!$%@?ące przez reklamę na reklamie, a i polski yt to dno dna.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: do niedawna czytałem regularnie kilka blogów potem jakoś przestałem. Pewnie brak czasu, ale wkurza mnie czasem jak chce znaleźć jakoś konkretną informację, gdzie na jakimś blogu tematycznym przeczytałbym artykuł w 3 minuty, ale nie ma artykułu, jest film 15 minutowy.
  • Odpowiedz
@igrek97: no... To iluzja z tymi portalami społecznościowymi w większości to portale big data i reklamowe :D

@igrek97: to fakt- oddalamy się od siebie jako ludzie- każdy chce nadawać ale nie ma komunikacji dwustronnej. Jedną wielką reklamowa pulpa
  • Odpowiedz
@Paula_pi: No zależy tez o czym ten blog. Jak milionowy blog kulinarny czy turystyczny to faktycznie średnio, ale jak są go już rzetelne blogi specjalistyczne, to często są lepszą skarbnicą wiedzy niż oglądanie godzin filmów na yt czy wertowanie książek. Jak na studiach byłem to pamietam blog elektrykadlakazdego, który z debila zrobił ze mnie elektryka debila ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Paula_pi ja czytam czasami. Jak wyżej podróżnicze gdy jadę gdzieś. Specjalistyczne jak potrzebuje jakiejś wiedzy, albo znajdę jakaś ciekawostkę.

Co do mediów społecznościowych już zauważam, jak robią pranie mózgu ludziom. Tragedia. Widzę do około, że wszyscy coraz więcej slspedzaja na nich czasu, gdy ja z każdym tygodniem rozważam usunięcie kolejnego konta z mediów.

FB, przydaje się na studiach jak jest grupa roku, ale gdy się przeniosła na discord, bo tam wygodniej, to
  • Odpowiedz
@murmurlrl: ale byłby zajebisty internet w wersji „Classic” taki fork neta sprzed rewolucji marketingowej bez portali społecznościowych i tego całego gówna jak reklamy, mainstreamowe firmy, instagramiary i ludzie „budujący swoją markę”. Tak jak to było kiedyś - grupa zapaleńców tworząca ciekawe materiały z piwnicy dla piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz