Wpis z mikrobloga

Hej mam pytanko, po prawie roku stosowania Fina i Minovivaxu chcialbym zrobic sobie badania krwi, zeby zobaczyc czy przypadkiem fina mi jakos nie zaszkodził.
Jakie badania polecacie zrobic, napewno DHT, ale cos jeszcze?
#finasteryd
  • 8
@Macias6999 po co Dht? Celem było jego obniżenie.
Ja bym zrobił standardowe badania krwi... Jeśli chcesz jakiś hormon zbadać to może estradiol żeby zobaczyć czy go nie wywaliło za wysoko? Chociaż jeśli nie masz żadnych skutków ubocznych to sama wartość nic nie zmienia.
@Macias6999: porobiłabym se ogólnie wszystkie hormony, testo, wszystkie tarczycowe, aczkolwiek jeśli nie masz żadnych objawów niepożądanych to nie ma się czym przejmować. Gorzej, że przy różnych lekach problemy wychodzą z czasem.

W przypadku przyjmowania leku z Finasterydem najczęstszymi skutkami ubocznymi są (w przypadku mężczyzn): spadek libido, zaburzenia erekcji, stany depresyjne, rozrost gruczołów sutkowych.
@little_muffin: Od poł roku mam dziwne kłucie w brzuchu po prawej stronie(tylko podczas siedzenia), wykonalem juz pełno badan typu kolonoskopia rentgen kregoslupa i wiele innych, ale wszystko bylo git, martwie sie, że moze jest to spowodowane przyjomowaniem fina, ale nie slyszalem, zeby ktos mial takie objawy jak ja, dlatego zastanawialem sie jakie badania powinnienem wykonać.
mialem isc do dermatologa, ale nie chce mi sie prywatnie placic 200 zl
@Macias6999: wiesz, nie wszystko jest dobrze opisane, nie każdy dziwny objaw zgłaszany, może jesteś przypadkiem 1:1000000. Ja np. po spożyciu yerba mate dostaje dziwnego kłującego bólu brzucha w jednym miejscu - nikt czegoś takiego nie ma, ani o niczym takim u nikogo nie słyszałam, ale wiem, że mi ta konkretna substancja w jakiś sposób szkodzi i jej nie spożywam. Najlepszy test to odstawić i sprawdzić czy objawy ustępują, jak ustępują to
iesz, nie wszystko jest dobrze opisane, nie każdy dziwny objaw zgłaszany, może jesteś przypadkiem 1:1000000. Ja np. po spożyciu yerba mate dostaje dziwnego kłującego bólu brzucha w jednym miejscu - ni


@little_muffin: testowalem odstawilem na tydzien, ale bol nadal został.
@Macias6999: tydzien to troche malo, niektore substancje sie kumuluja w organizmie. Zupelnie nic Ci nie wychodzilo w zadnych badaniach? Szukalabym jakiegos ogarnietego lekarza - niestety jak masz cos nietypowego to lekarze to zlewaja na maksa i wzruszaja ramionami. :/ Usg miales robione? Jakies objawy ze strony ukladu pokarmowego? Zmiany w tym obrebie? Ogolnie cisnelabym do skutku. Jedna kolezanka miala bol nogi nieznanego pochodzenia, lekarze ja zlewali, dopiero jak juz miala powazne
dna kolezanka miala bol nogi nieznanego pochodzenia, lekarze ja zlewali, dopiero jak juz miala powazne problemy - nie mogla chodzic - diagnoza - rak. Niestety juz bylo za pozno zeby co kolwiek zrobic. Cisnij do skutku, rob badania. Po


@little_muffin: Mialem usg, kolonoskopie, badania krwi, rezonans magnetyczny odcinka lendziwiowego i piersiowego i wszystko wyszlo ok, bylem u lekarza, ktory powiedzial, ze musi konsultacje przeprowadzic z innymi lekarzami i stwierdzili, ze tam
ie mam zadnych objawow ukladu pokarmowego, bylem przez 3 miesiace na keto wykluczajac wegle, maki itd.


@Macias6999: ajajaj to bym się udała do dietetyka ogarniającego temat - ja sobie ostro zdrowie #!$%@?łam jak zrobiłam sobie keto tak jak mi się wydawało, że będzie ok. Też miałam bóle brzucha. Teraz już doszłam do tego, że miałam objawy jak przy tego typu zagłodzeniu: https://bestglitz.com/poland/mozesz-umrzec-z-glodu-napelniajac-sie-miesem-krolika/

Bóle brzucha utrzymywały się ponad miesiąc - zaczęłam brać