Wpis z mikrobloga

Mirki z #kryptowaluty #ethereum, jest jakiś sposób na wygenerowanie zaszyfrowanego papierowego portfela dla ETH na takiej zasadzie jak to robi bitaddress.org dla BTC? Chodzi o takie coś gdzie dostaję zaszyfrowany hasłem klucz prywatny i QR code, który mogę wydrukować na kartce, a następnie używając aplikacji np. Mycellium zeskanować ten kod, podać hasło i zlecić transakcję z tego adresu.
  • 10
@niepodszywamsiepodbiauka: Działa! Wielkie dzięki () Teraz mam kolejny problem... Aplikacja Mycellium nie rozpoznaje tych QR kodów bo chyba nie obsługuje ETH. Zainstalowałem coś do ETH (Trust Wallet) ale to w ogóle nie obsługuje cold storage. Jest jakaś aplikacja, która to robi? Przypomnę, że chodzi mi o to żeby na podstawie zaszyfrowanego klucza prywatnego zlecić transakcję na inny adres. Aplikacja nie musi w ogóle oferować
@niepodszywamsiepodbiauka: Miałem na myśli narzędzie, które pozwala zrobić transakcję z jednego portfela na drugi (np. papier-papier, papier-giełda) bez importowania i tak, żeby w aplikacji nie został ani klucz portfela ani ślad po transakcji. Takie narzędzie do przelewów, nie musi być aplikacja, może być na kompie. Ale może wymyślam bez sensu.
@4833478: No nie, jedyne co musisz opublikować, to podpisana transakcja - tylko to musisz światu ogłosić. Generowanie całego walletu, transakcji (nawet takiej w której nie masz środków na wysłanie, bo offline możesz deklarować co zechcesz), a następnie podpisanie jej kluczem prywatnym, to wszystko nie tyle może, co POWINNO być generowane 100% offline, a wallet nawet nie musi wiedzieć, że coś takiego jak blockchain wgle istnieje. Potem bierzesz tą podpisaną transakcję (zwykły