Wpis z mikrobloga

Pytanie do #rozowepaski - bo już nie wiem czy to #nadpotliwosc czy wymyślam

W sezonie letnim strasznie poci mi się twarz. W zeszłym roku miałam podobny problem, ale nie zwróciłam na to szczególnej uwagi, wtedy myślałam że wina pielęgnacji.

Po umyciu rano twarzy i wysuszeniu mam 3minuty później już krople potu na nosie, pod nosem i na czole. Szczególnie rano muszę co 5-10min wycierać twarz, bo ciągle jest spocona xd Wkurza mnie to strasznie, bo jak posmaruję się kremem spf to też muszę co chwilę odciskać pot w chusteczkę, więc przy okazji ścieram krem co dopiero nałożyłam. Wiem że pogoda nie oszczędza i jest gorąco, ale nie mam pewności czy to jest jeszcze na granicy normalności czy nie. Poza twarzą największy problemam mam jeszcze z plecami. Nie mam za to problemów z potem na dłonaich czy pod pachami. Problem dodatkowo nakręca to, że zaczynam się stresować tym że się pocę więc pocę się jeszcze bardziej, masakra.

Za kilka dni mam akurat wizytę u dermatologa więc na pewno o tym wspomnę, ale obawiam się że raczej to zbagatelizuje lekarz.
#kiciochpyta #pocenie #pytaniedorozowychpaskow
  • 9
@truskawkowa_mandarynka: I co Ci dermatolog powiedział? bo mam podobnie (od zawsze) no i wzruszam ramionami, podobno 2-3% populacji cierpi na nadpotliwość więc pewnie zaliczam się do tej grupy. Niełatwe to i przeszkadza w wielu sytuacjach (u mnie niestety głównie głowa, twarz, klata, plecy), no ale już taki mój urok. Próbowałem różne zmiany w diecie, basen, teraz zaczynam pić elektrolity, no ale przeczytałem już połowę internetu no i nigdzie nie znalazłem rozwiązania.
@gustawny: Zapomniałam zapytać na wizycie, była skrócona bo alarm ppoż zaczął wyć i trzeba było czekać na straż.
Wydaje mi się że u mnie to od psychiki zależy, dopóki nie przestanę tego zauważać to będzie się nasilać :/ Chciałam w aptece kupić sobie te perspibloki czy inne tabletki ale to są same wyciągi roślinne i nie wierzę że szałwia da mi takie efekty XD