Wpis z mikrobloga

@mistejk: Korekta na miedzi do 3.96 może nawet 4.02 po walnięciu z ubiegłego tygodnia nie byłaby jakimś kosmicznym ruchem, więc kgh korzysta.
  • Odpowiedz
miał gdy miedź była powyżej 9000 USD


@mistejk: Marzyłoby mi się, żeby KGH był prostą wypadkową zachowania miedzi, jest mocno skorelowany, ale nie jest to 1:1 Miedź jest cykliczna i KGH też jest cykliczny, jednak odchylenia KGH w stosunku do notowań miedzi to bardzo łatwo rozciągająca sie guma. Inna sprawa, że miedź jako taka nie płaci dywidendy, a KGH potrafi to robić.
  • Odpowiedz
yslalem ze poleci jeszcze w kierunku 100 a tu niespodzianka


@mistejk: Ja mam obecnie negatywne nastawienie do KGH i miedzi i łatwo da się uzasadnić dlaczego KGH powinien być tańszy. Jeśli jednak masz jakiś swój pomysł na ten papier i potrafisz widzieć go obiektywnie to graj swoje i nie sugeruj się opiniami. Jeśli nie gwałcisz zasad ryzyka, to możesz mieć na wszystko wywalone.

  • Odpowiedz
kapitalizacja na poziomie ~25mld przy zyskach netto 10mld rocznie to nie jest jakiś balon


@young_fifi: Tylko z czym miałbyś KGHM porównać na naszym rynku, żeby było odniesienie drogo/tanio? Nie ma innej spółki u nas, z którą można byłoby szukać pasujących porównań.
  • Odpowiedz