Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi coś doradzić? Oczywiście chodzi o odbiór kanałów i zamieszanie związane z DVB T2. Mam nowy telewizor kupiony około miesiąca temu w RTV EURO AGD. Miał odbierać nowy sygnał. Również w specyfikacji jest to zapisane. (Sharp Aquos 50DL3EA). W nocy podobno nastąpiła zmiana na nowy sygnał w lubelskim. Po tym kanały oprócz Tvpis zniknęły. Nic nie daje skanowanie na nowo. Brak innych stacji. Co w tej sytuacji ? Czekać? Oszustwo związane z specyfikacja telewizora czy co jest grane?

#pytanie
#telewizory
#tvpis
#rtveuroagd
  • 8
@WhiskasZLodem: Drugi, bardzo prosty sposób na sprawdzenie, czy telewizor będzie działać w standardzie DVB-T2, jest uruchomienie kanału testowego, który wyświetli planszę informującą o możliwościach telewizora. Jak znaleźć kanał testowy DVB-T2? To bardzo proste – znajduje się on na pozycji nr 28.
@Norskee udało mi się znaleźć moc sygnału w opcjach. Okolice 9%. Dosyć kiepsko. Miałem już wchodzić na dach przestawiać antenę ale spróbowałem dołożyć wzmacniacz przed samym telewizorem. O dziwo już na samym początku skanowania kanałów zamiast 6 pojawiło się 59. Możliwe że to będzie koniec zabawy.