Wpis z mikrobloga

Sycylijska refleksja. Wróciłem z Sycylii byłem tam któryś już raz, w każdej kawiarni kawa 1 euro w większości knajp obiad zjesz za 4-6 euro w każdej kawiarni browar kupisz za 2 euro czy stolica czy wioska. Tak jest teraz, tak było rok temu, dwa lata temu etc. Nasza narodowa zielona wyspa kawa 15 zeta obiad 30-40 piwko 12-15 zdarza się i po 20. Nie rozumiem o co tu chodzi. #podrozujzwykopem
Androide - Sycylijska refleksja. Wróciłem z Sycylii byłem tam któryś już raz, w każde...

źródło: comment_1656261004DWrArk8SkYBOFEJRRF4FcW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Androide od dawna nie jezdze nad polskie morze. Drożyzna, bylejakosc , brak pewności co do pogody otd...

A jak chcesz mieć pewność co fo warunków to mnie taniej wyjazd do USA wyszedł niż wakacje u nas.

Ameryki nie odkryles
  • Odpowiedz
@Androide: Zjechałam kilkadziesiąt krajów i na palcach jednej ręki mogę policzyć te, gdzie faktycznie czuć, że gastronomia czy ceny jedzenia w sklepie są droższe niż w Polsce. Zwłaszcza w ostatnich latach odlatują już totalnie, no ale skoro Polacy się na to zgadzają to restauratorzy dalej będą sobie tyle życzyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@mateelv w USA? Tak.

Praktycznie na każdych wakacjach mam auto.

Ale to wynika z mojego prywatnego zobaczenia na punkcie samochodów. Mam lęki jak nie stoi gdzieś zaparkowany samochod nawet jak leżę na basenie i drinki pije ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Androide zdanie mam takie same jak Twoje, bo innego mieć poprostu nie można. ¯_(ツ)_/¯

Powodów nie znam, ale wiele razy się nad tym zastanawiałem. Jedyny rozsądny jaki mi przychodzi do głowy to to że u nas sezon krotki.
Ale to nie tlumaczy drożyzny w górach. ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Androide: ta kawa to rozumiem, że espresso? Bo za równo 1 euro to ciężko znaleźć w Sycylii kawkę, na ten moment espresso jest zazwyczaj za 1.3-1.5 euro, ale to chyba nie o taką kawę chodziło skoro porównujesz ze w Polsce 15 zł (Sopot espresso w najlepszej kawiarni za 8zł). Z piwkiem podobnie, dopiero co wróciłem z Krety i tam najtańsze piwko w lokalu to minimum 3.5 euro za 0,5l. Nie
  • Odpowiedz
  • 0
@langigd: Oczywiście nie chce nikogo w błąd wprowadzać. Rok czy dwa lata temu w Altavilli kobieta mnie liczyła 0,5e za espresso z mlekiem teraz nie wiem bo nie byłem akurat. Ogólnie wrażenie odniosłem również po warzywach owocach ze no ceny maja jedzenia takie same bądź niższe. I zaznaczam ze to tylko moje wrażenie i mogę być w błędzie.
  • Odpowiedz