Wpis z mikrobloga

Czy Cwiaki nie jest trochę przereklamowany? Nie chcę go hejtowac, ale jego renoma najbardziej rzeczowego dziennikarza sportowego w Polsce jest nieco na wyrost. Zwykle jego filmiki to jest takie powtarzanie powszechnie występującej, do bólu mainstreamowej opinii na dany temat. Same tematy, które porusza są dość sztampowe i mało kontrowersyjne, ostanie kilka filmów:

* Haaland
* PSG
* Czesiek i Fryzjer
* Sadio Mane
* Darwin Nunez
* Rybus
* Tchouameni
* Repra
* Gattuso

A w środku nic tak naprawdę szczególnie ciekawego, trochę cytatów z zagranicznej prasy. Zwykle relacjonowanie rzeczywistości. Brak żadnych istotnych tematów typu korupcja, kształt futbolu krajowego i europejskiego, szkolenie młodzieży, finanse klubów, kibolstwo itd. Jeśli się coś pojawia to reakcyjnie (vide Czesio). Zupełny też brak niusów.

W sumie spoko, tak sobie wymyślił kanał i swoje funkcjonowanie. Ale często przeciwstawianie jego mejwenom i im podobnym, jest trochę na wyrost, robi to samo co oni, tylko lepiej.

Pisze swój post w reakcji na jego rozmowę z Basalejem na mwczykach, które było jednym wielkim peanem pochwalnym cześć Tomka. Przedstawienie go jako niemalże najwybitniejszego dziennikarza sportowego w Polsce. A on nim nie jest

#pilkanozna #cwiakala #tomaszcwiakala #mecz
Pobierz marcelus - Czy Cwiaki nie jest trochę przereklamowany? Nie chcę go hejtowac, ale jego...
źródło: comment_16562410132hPPJVGC3KWReJIwVY2Jgr.jpg
  • 26
@marcelus Może nie odkrywa Ameryki ale dokładne przedstawienie sytuacji z innych krajów dzięki znajomości języków też jest ciekawe. Zresztą przecież YT to jest tylko wycinek jego działalności, komentuje mecze, robi wywiady z gwiazdami, jest merytoryczny, nie wchodzi w bezsensowne pyskówki i aferki.

To naprawdę dużo zalet jak na polskiego dziennikarza sportowego :D

Do najlepszych dołączyłbym Swiecickiego za jego świetne reportaże
@czlapka no ale czego odkrywczego się dowiadujesz z jego materiałów tak naprawdę? Przy znajomości angielskiego to już on w ogóle traci jakikolwiek walor, bo to samo opisują anglojęzyczne media lepiej.
@marcelus: ma spora wiedzę o piłce hiszpańskiej. Jestem czołowym dziennikarzem SPORTOWYM. Po prostu nie miesza się bardziej w jakieś kontrowersje bo pewnie nie sprawia mu przyjemności ciśnienie po innych ludziach. Nie każdy musi mieć taki charakter by się wymądrzać i wbijać szpile w innych jak wojewódzki,
@marcelus: Jest na pewno w ścisłej czołówce, moim zdaniem obok Święcickiego. Z dziennikarzy starszego pokolenia bardzo też lubię Szczepłka.

Bo najlepsi są jednak moim zdaniem ludzie z "Piłki Nożnej", Ćwiąkała ustępuje im chociażby pod względem analiz typowo taktycznych. Chodzi mi o takich dziennikarzy jak Orłowski, Mucha czy Gołaszewski. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to jest kompletnie inny, niezbyt już dzisiaj popularny rodzaj dziennikarstwa.

A biorąc pod uwagę dziennikarzy sportowych niekojarzonych