Wpis z mikrobloga

#lego #naklejki #pytanie Macie jakieś sposoby na naklejanie naklejek na klocki? To czasami nieźle wkurza, szczególnie przy mega drogich zestawach. Rozumiem ograniczenia produkcyjne Lego, ale mimo wszystko czasem liczba naklejek w zestawie jest mega słaba.

Podobno naklejki najlepiej nakładać pęsetą albo brick separatorem, a klocek zwilżyć małą ilością wody albo środka do czyszczenia np. okien (żeby po naklejeniu dało się jeszcze równo ustawić naklejkę). Nie wiem, macie jakieś inne porady?
  • 11
  • Odpowiedz
@fast_attack: Ja bym radził NIE używać wody ani tym bardziej innych środków chemicznych - bo rozumiem, że chodzi o klejenie na mokro? Tylko przed naklejeniem wyczyścić i odtłuścić izopropanolem i nakleić pęsetą na suchy klocek i tyle
  • Odpowiedz
@CCCCC: Tak. Gdzieś po prostu czytałem o takiej metodzie. Czasami można się mega starać a „na sucho” i tak krzywo nakleisz i pozostaje tak zostawić albo się modlić że nie zniszczysz mocno naklejki przy odklejaniu, żeby spróbować nakleić ponownie. No cóż, takie uroki Lego I guess
  • Odpowiedz
@fast_attack: Można spróbować chwycić naklejkę dwoma pinsetami, żeby się nie zwinęła ani nie przyciągnęła elektrostatycznie do klocka. A sam klocek zamontować do baseplate'a (można na kilku dodatkowych klockach, żeby był wyżej), a samego baseplate'a przytrzymać nadgarstkami przy klejeniu.
  • Odpowiedz
@fast_attack: ja odklejam kawałek i go na separator łapię końcówką tak by było wygodnie go naklejać zależnie od naklejki = taka zwykła to nie na narożu i powoli przykładam celując tym drugim końcem by było idealnie równo i jakoś to idzie i za każdą kolejną wprawy nabieram :)nie używam wody ani niczego. Jak źle coś zrobię to odklejam podkładając ten papierek na którym lego ma te naklejki i wciskam go
FightingCookie - @fast_attack: ja odklejam kawałek i go na separator łapię końcówką t...

źródło: comment_1656166763I05Kr1VfCV1nwGW5IaXuiq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz