Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ej Mirki z #pcmasterrace #komputery
Ta płyta będzie się nadawała do ryzena 5 3600? Początkowo umieszczę w niej ryzena 3 1200 bo będę miała za frajer. Do tego 1200 pójdzie jakaś grafika. Coś pokroju 550 ti/750ti. Potem jakieś 2060 s. Ona obsłuży ramu 3600 MHz? A jaki dać zasilacz? Tako uszedłby od biedy: Chieftec CFT-750-14C
Dodam tylko że wymienię procesor i grafikę. Reszta zostanie. Docelowo będzie pracowało z ryżem 5 3600 i rtx 2060 s. Zero podkręcania. Ot raz Żagań w cyberpunka.
Itslilianka - Ej Mirki z #pcmasterrace #komputery 
Ta płyta będzie się nadawała do ry...

źródło: comment_1656118291J8cUnaQ4cLykyc89R8nxkA.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bialy_Mis: xD proszę o powagę. Wiem że to nie jest jakieś coś super ale do zastosowań domowych powinno wystarczyć nie? Nie katuje kompa. Zagram w 4-5 gier i wrócę do lola
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bialy_Mis: xD no ja też złotówa jestem ale stwierdziłam że zbuduje coś co za rok. Ede mogła rozbudować jak karty stanieją. Bo bo co MMA pchać odrazu 3600x za 650 zł skoro karta będzie hamować. Kupię r1200 za 180 i też zagram w Lola ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Itslilianka: tak, bardzo dobra płyta za tą cenę chociaż szkoda że nie pełnowymiarowa odmiana bo tamte mają chyba najlepsze sekcje zasilania wśród B450. Ale ta z M też spoko i R5 3600 to ogarnie na luzie. A BIOSa w tym jeśli dobrze pamiętam można nawet zrobić online z poziomu BIOSu, bez pendrive'a. Aktualizacja BIOSu jest banalna w dzisiejszych czasach ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Itslilianka: a, tylko z serią 1000 może być różnie z obsługą profilu XMP na 3600MHz (chociaż sam nie miałem z tym nigdy problemu), za to na serii 3000 już nie powinno być problemu w ogóle. Tak czy siak pierwsze co zaktualizuj właśnie BIOS.
  • Odpowiedz
beż problemu update pewnie zrobisz już z samego Windowsa?


@Bialy_Mis: Nie polecam. Najwięcej rozwałek biosów właśnie jest po aktualkach z windy. Byle minimalna przycinka, proces się uruchomi i zawiesza się, a potem zgon płyty.

@Itslilianka: Płyta, jak płyta. W wersji mini zwykle mają słabo chłodzone sekcje zasilania, ale powinno 3600 uciągnąć. Ale już większej ilości rdzeni czy coś to bym nie wrzucał.
  • Odpowiedz
B450 M i B450 A PRO MAX to dwie różne płyty, weź w formacie ATX. Nie trzeba robić update’u biosu do R5 3600, ma dobrą sekcję zasilania i ogólnie jest w pytę. Wiem bo miałem dwa kompy z tą płyta. Na szybkości tez:

⁠a more robust VRM setup (CPU power circuits). Looks like you shouldn't overclock much on the M version.
⁠2x more RAM slots
⁠2x more SATA ports
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boomerando: dobła.r3 1200 obsłuży na fabrycznym biosie? A jeśli ktoś upgrade zrobił żeby włożyć 3600? Czy jest szansa że najnowszy bios czy któryś z innych niż fabryczne nie obsługuje starszych proc?
Myślałam jeszcze nad b450 aourus Elite. Za 140 zikko mam z chłodzeniem jakimś lepszym i to w Warszawie.
  • Odpowiedz