Wpis z mikrobloga

Muszę wybrać między 2 modelami. X230, a X250. Którego wybrać? W X230 mam dual channel przy ramie, więc taniej ogarnę 16gb, ale mam baterie trup. Oryginał na morele to prawie 500 ziko. Na plus to, że po modyfikacjach mogę wsadzić klawiaturę od X220.
Przy X250 mam 2 baterie, z czego zewnętrzna jest powiększona. Jednak pojawia się sprawa ramu. Jest tam single channel, więc kupienie 16gb to już się robi większy koszt. Zamiast modemu mam tam dysk. Stacja dokująca musi mieć cały czas prąd w X250, a jednak w X230 nie. Tylko Ultrabase 3 nie ma USB 3.0
Używać będę głównie do przeglądania internetu. Czasami odpalę jakiegoś Quake 3, czy jakiegoś CSa 1.6. Na ogół proste gry.
Co do matryc, w obydwu mam tam TN. Może by się kiedyś wymieniło na IPSa
#thinkpad

Który?

  • X230 7.1% (1)
  • X250 92.9% (13)

Oddanych głosów: 14

  • 6
@Baero: Dwa lata temu miałem podobny problem, ale ostatecznie zdecydowałem się wybrać x250 ze względu na nowszy procek i matrycę FHD IPS. Znajomi mają x240 z matrycami TN i jedno mogę powiedzieć dla samej matrycy warto.
@Baero: X250 ze względu na młodszy/nowszy procesor w porównaniu do 3 generacji w X230. Ja swojego X230 kupiłem 6 lat temu na studia (i dalej go posiadam), bo niechciałem targać kloca 15", a po drugie w domu miałem dobrą stacjonarke więc bardziej zależało mi na mobilności niż wydajności (ale pakiet Autodesk uciągał więc szanuje). Dzisiaj brać wszystko co nowsze i mocniejsze.
@Baero: Akurat przerobiłem i ten model :P. T500/510 również nie współpracowały ze stacjami bez zasilacza. Port replicator może działać bez zasilacza, ale standardowa stacja nie, ultrabase też może ma inne wymagania co do zasilania.
@Baero: pytanie po co ci te 16 GB RAM, skoro nie grasz w gry. Mam nieraz otwarte wiele kart przeglądarki i daje radę na x250. Powiedziałbym nawet, że jak już - procesor nie wyrabia, a nie RAM.