Wpis z mikrobloga

#scam
Mirki, mieliście do czynienia ze scamem na krypto? Dzwonią jakieś gnojki z wielkiej i oficjalnej firmy "Blockchain"(!) z Warszawy(!) i powołuja się na fakt, że na mój nr telefonu założone zostało konto krypto, na którym są środki i mam je wypłacić. Do tego wystarczy, że zainstaluję aplikację i się zaloguję i kasa jest moja.

Żeby nie było, że się pokusiłem na 4k $, pociągnąłem temat podczas jednego z telefonów i doszedłem do etapu z aplikacją. Powoływanie na rodo nic nie daje, próbowałem wyzywania, to doczekałem się wyzywania zwrotnego (i to całkiem elaborowanego, szacuneczek :-]). Telefony oczywiście z różnych numerów, gadka zawsze podobna. Dziwne, że telefony nie są poraportowane jako scam, skoro artykuły na ten temat wiszą w necie już z 2010r.

Zgłosiłem scam na https://incydent.cert.pl/ (choć nie przewidują akcji telefonicznych), myslę o udaniu się do rodo, tylko słabo wierzę w skuteczność takich działań... Może #niebezpiecznik podpowie, jak im uprzykrzyć życie?

Uważajcie i nie instalujcie żadnych gówien zaleconych przez "doradcę" telefonicznego.
  • 2
@itakniktniezapamieta: zbyt cienki jestem, żeby spokojnie na domowej lub firmowej sieci wifi zainstalowac oprogramowanie phishingowe na starej cegle, dla samej przyjemności pobawienia się z debilami. Już dość, że ciąglę jeżdżę z całą rodziną na prezentacje zdrowotne i umawiam się na instalację fotowoltaiki pod dziwnymi adresami :-)