Wpis z mikrobloga

Mireczki, ogrzewam się olejem opałowym. Mam zapas paliwa na 2 sezony, ale wybiegając w przyszłość chciałbym się dogrzewać prądem w taniej taryfie... Mam przygotowany drugi obieg na drugie źródło ogrzewania...
Myślałem o dogrzewaniu się przepływowym podgrzewaczu wody, który posiadam i nie musiałbym kupować kotła elektrycznego... Czy to będzie działać... Czy taki podgrzewacz nie spali się po kilku dniach i co z zasilaniem ciepłym powrotem?

#ogrzewanie #remontujzwykopem
  • 3
@Atx0937: rozumiem, że sprzedajesz pompy ciepła? 4,5kw z pompy za 13k? Na powietrznej pompie to nieosiagalne... poza tym dajesz przyklad 4,5kw z 1kw nie pytając o szczegóły? Powiedz mi ile pompa za 13k i jaka to pompa da mi energi cieplnej podgrzewając wodę do 55stopni? 2kw? To już wolę bufor i grzanie w taryfie.... wyjdzie to samo
@Lucaa_Brasi: Nie sprzedaje, ostatnio się zainteresowałem tematem po prostu. Poczytaj specyfikację konkretnego modelu to zobaczysz jakie mają parametry, ale z tego co pamiętam to bez problemu z 5 do 55 przenosiła przy cop 4.5.
Mnie zaskoczyła sprawność, myślałem ze jest dużo mniejsza na powietrznych.

Ja myślałem ostatnio o case pompy w hybrydzie z węglowym piecem. Jest w miarę ciepło to można grzać pompom, a dopiero jak spadnie poniżej 5 to odpalac