Wpis z mikrobloga

Czytam komentarze na facebooku odnośnie wojny i 99 procent komentarzy jest mega negatywnych, to są ruskie trolle czy ludzie stali się nagle anty-ukraińscy? Byłem w swoim życiu w sytuacji w której spadały blisko mnie wrogie moździerze, słyszałem świst kul i naprawdę zdaje sobie sprawę jakie to jest mega #!$%@? dla tych ludzi, szczerze mi ich mega szkoda, żadne dziecko nie powinno tego doświadczyć. Czy my jako Polacy straciliśmy już jakąkolwiek empatię? Wiem, że Facebook nie jest jakimś wyznacznikiem, ale czujecie tak w Waszych otoczeniach?

#wojna #ukraina
  • 4
  • Odpowiedz
@sbk2009: Wielu troli, konfederatów oraz zorganizowane grupy szurowskie od ''właczonego myslenia'' ktore często sa ustawianie antypolsko ze wzgledu na podatnośc na manipulacje. Rosyjskie trole tylko wyznaczja trnedy, a sporo roboty propagandowej odwalają nasi rodzimi pożyteczni idioci.
Portale informacyjne na fb sa gesto obstawiane przez troli.
  • Odpowiedz
@sbk2009: W moim otoczeniu jest głównie przywyknięcie do wojny ale negatywnie o samych Ukraińcach to się nie spotkałem. Natomiast u wujka zatwardziałego PiSowca wypowiedzi takie, że za dużo państwo im daje, Polakom trzeba więcej bo inflacja, jest mi ich szkoda ale z umiarem. Ogólnie ostre anty-ukraińskie to raczej skoordynowane akcje plus trolle i niestety te parę procent Polaków na pewno do tej nagonki dołącza z różnych względów (teorie spiskowe, podpuszczanie przez
  • Odpowiedz
@sbk2009: @shmatshiage: @error101: Ogólnie to gdy onet kilka lat temu wprowadził na krótko komentowanie przez konta z fb to było to widoczne jak na dłoni. Najbardizej plusowane agresywne komentarze pro-ru, ant-ua, antyzachodnie były napisane z kont wygladajacych na zdecydowanie fikcyjne. Wymyślone dane plus w znajomych nie mieli zwykłych ludzi, ale po kilkudzieisaciu znajomych z kilkudziesieciu krajów czesto egzotycznych (czyli co drugi z innego kraju).
Tamte konta to też były
  • Odpowiedz