Wpis z mikrobloga

Idę w weekend 15km z namiotem do lasu a potem się tam rozkładam i nocuje. Co przydatnego mogę sobie kupić na taką podróż i nocowanie? Mam namiot, śpiwór, karimatę, wygodne buty i plecak. Myślałem o jakimś buklaku na wodę na podróż. A na miejscu coś fajnego polecicie co mi ułatwi nocowanie? #trekking #survival
  • 9
@Sudo_exit: wytrzymały i ostry nóż najlepiej z głownią stałą, niezbędnik typu łyżka-nóż-widelec, latarka-czołówka, apteczka, wodę to w butelkach możesz wziąć po prostu. Jak planujesz częściej takie wypady to polecam coś do filtrowania wody, mam od niedawna butelkę Water-To-Go i to jest złoto, spotykam jakieś źródełko/strumyk i już mam wodę do picia. Weź dodatkową koszulkę/bluzę żeby się docieplić w nocy, chyba, że masz śpiwór z zapasem termicznym. Naczynia typu kubek albo składany
@Sudo_exit: zależy od budżetu, jednakże załóżmy bez ograniczeń i że śpisz tylko w 3 sezony bez zimy. Zależy też od tego jakich doświadczeń potrzebujesz.
- namiot w zależności jak duży jesteś ( ja mam 175 cm, 100kg) preferuję trzymanie wszystkiego w środku mam naturehike cloudup 1 w wersji nylon20d jak dobrze pamietam,
- śpiwór lato, polecam z moskitierą na twarz, z mozliwoscia odpięcia samych nóg jak by trzeba było uciekać, zajmujący
@TavarishPiesov: @patataj_konik: idę 15km w lato z kumplami z czego tak wychodzimy z puszczy po 12km że zachaczamy sklep osiedlowy i idziemy 3km w "las". Więc jest to z 12km spaceru po puszczy bukowej i potem trochę miasta (Szczecin płonia) i znowu do lasu. Będzie to jedno nocowanie i zawsze celujemy w ładną pogodę. Muszę naładować czołówkę i spakować bo o tym zapomniałem. Kumpel bierze przenośnego grilla. Wezmę mokre chusteczki
@Sudo_exit: weź tak jak ktoś radzi apteczkę, nie musi być typowo lekowa jak jesteście blisko cywilizacji ale gdyby ktos się oparzył, skaleczył to warto tym się zająć na miejscu.

Uważajcie z takimi tematami jak otwarty ogień, mimo wszystko jest susza i to nie jest dobry pomysł na palenie w lesie grillem.

Jak tak na krótko to chyba wymieniłem prawie wszystko.