Wpis z mikrobloga

@itolek100: też się nad tym ostatnio zastanawiałem i w sumie nie wiem. Takie ekspresy mają za mało opcji żeby konkurować z ludzką ręką, ale na pewno są bardzo powtarzalne (co może być też wadą, bo będziesz mógł manipulować raczej tylko przemiałem).
  • Odpowiedz
  • 0
@antek_akrobata znalazłem ekspres za 200zl gdzie nawet możesz kliknąć ze chcesz mocniejszą kawe xD i spoko sprawa z opóźnieniem startu.
Głównie chodzi o to ze wstaje rano, miele kawee wsypuje odpalam i mam. A z dripem można się pobawić w dniu wolnym... poczytam pomyśle bo bardzo ciekawa sprawa
  • Odpowiedz
@itolek100: tutaj zachwalają

EDIT: masz jeszcze V60 One Pour Dripper Mugen - hario tak zaprojektowało tego drippera, żeby kawa wychodziła smaczna po 1 szybkim przelaniu, nawet bez preinfuzji. Byłem mocno sceptyczny, ale to działa, bo zrobiłem w ten sposób jedne z najlepszych moich kaw z V60 i dalej mam od tego niezły mindfuck.
a.....a - @itolek100: tutaj zachwalają

EDIT: masz jeszcze V60 One Pour Dripper Mug...
  • Odpowiedz
Czy ekspres przelewowy zrobi mi podobną kawę jak v60?


@itolek100: podobną, ale nie taką samą.
największym problemem ekspresów przelewowych jest to, że ludzie walą do nich mieloną kawę z marketu, raz że jest ona średnia albo wręcz słaba, a dwa że ma kompletnie zły stopień mielenia do tej metody.
jeśli sam zmielisz i wsypiesz na świeżo to efekt będzie OK.
pomijając ten aspekt, to minusy w porównaniu do v60:
- tanie
  • Odpowiedz
Dzięki za przypomnienie, bo na coffeedesk już mają, a ja zbieram kawowe akcesoria.


@antek_akrobata: u nich właśnie kupiłem, polecam, zwłaszcza jak akurat nie ma dostępu do gosenecka. miałem to ze sobą na wypadzie w Bieszczady i jest rewelacja, bo robisz fajne v60 lejąc wrzątek z rondelka (dosłownie :)
a i w domu zacząłem używać, bo pozwala na super powtarzalność:
- preinfuzja dwa pełne środki i zamieszać
- pełen pierścień zewnętrzny, zamieszać
  • Odpowiedz
@kabzior: to może kupię ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli zabierasz takie rzeczy na wypady, to możesz być zainteresowany AeroPressem. Ja mam to od niedawna i chwilowo wyparł wszystko inne (moka pota, kalitę, v60). Głupia plastikowa rurka, a zastępuje różne sprzęty, tyle że mało kawy z niej wychodzi (zawsze można zrobić mocniejsze i dolać wody).
  • Odpowiedz