Wpis z mikrobloga

Q1. Jak wygląda procedura przejścia na stałe oprocentowanie w kredycie hipotecznym? Wchodzę do banku i proszę o ofertę? Czy składam wniosek, który jest gdzieś do pobrania?

Q2. Na nowo liczona jest zdolność? Nowy operat?

Q3. Ktoś wie ile obecnie wynosi stałe oprocentowanie w Millenium?

#kredythipoteczny
  • 4
  • Odpowiedz
@czarny_3:
a1. od zeszłego roku wg. zalecenia KNF bank ma obowiązek umożliwić przejście na stałe, więc tak - idziesz do swojego banku gdzie masz kredo i dają ci oferte (ja rozmawiałem ze swoją doradczynią z którą podpisywałem sam kredyt) plus jest taki że nie masz prowizji, dodatkowych ubezpieczeń itp.

a2. nawet przy tym samym banku będzie liczona zdolność - ALE po ostatnich podwyżkach przestali wymagać przeliczania zdolności (dają wszystkim - sic!)
  • Odpowiedz
@czarny_3: stałe w Millenium to teraz 8.09% i co ciekawe jest to oferta a) atrakcyjniejsza od zmiennego już w tym momencie b) atrakcyjniejsza niż w zeszłym miesiącu, co jest dosyć sprzeczne z logiką

w Millennium aktualizacja oferty jest na początku każdego miesiąca i jest ważna przez okrągły miesiąc

idziesz normalnie do oddziału i mówisz, że chcesz złożyć wniosek o zmianę oprocentowania na okresowo stałe. do wniosku pewnie trzeba będzie załączyć dokument
  • Odpowiedz
Q1. Jak wygląda procedura przejścia na stałe oprocentowanie w kredycie hipotecznym? Wchodzę do banku i proszę o ofertę? Czy składam wniosek, który jest gdzieś do pobrania?


@czarny_3: Wniosek należy złożyć w oddziale banku

Q2. Na nowo liczona jest zdolność? Nowy operat?


@czarny_3: Bank podchodzi do tego indywidualnie, nie w każdym przypadku zdolność jest ponownie przeliczana.

Q3. Ktoś wie ile obecnie wynosi stałe oprocentowanie w Millenium?


@czarny_3: 8,09% w przypadku
  • Odpowiedz