Wpis z mikrobloga

Mam problem, gdy zaimportuje sobie kilka rodzajów profili z Tekla Warehouse i zamknę Tekle i uruchomię ją ponownie wszystkie zaimportowane znikają, gdzie mam to zapisać albo co zrobić żeby to już zostało? Tekla structures 2020
#tekla
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Pietro2k najnowszy service pack wgrany? Które konkretnie profile nie działają? Zaimportowane profile powinny zostać zapisane w bazie danych i tam zostać jeżeli model został zapisany. W przypadku gdyby z jakiegoś powodu zapis by nie wyszedł to wstawiony element zamienia się w kreskę.
  • Odpowiedz
@Pieron: Importuje sobie załóżmy HEB Profiles - POL z warehouse i gdy zamknę program, uruchomie ponownie i rozpoczynam nowy projekt to wszystko znika, i znowu muszę importować HEB Profiles - POL i tak za każdym razem, powinno być coś w stylu "Ustaw bazę profili jako domyślną" tylko nie mogę niczego takiego znaleźć
  • Odpowiedz
@Pieron: Chyba, że podpowiesz jak wgrać całą bazę polskich profili typu HEB, HEA, IPE, UPN, RHS, Rury oraz śruby. Czy muszę po kolei pobierać i wgrywać pojedyńczo każdy rodzaj? Jestem w tym programie od wczoraj i dopiero go poznaje
  • Odpowiedz
  • 2
@Pietro2k jest kilka opcji. Najprościej to zainstalować sobie polskie środowisko (environment) - będzie mniej więcej tam gdzie się ściąga service packi. Wtedy uruchamiając program domyślnie załaduje podstawowe ustawienia, profile itp.
  • Odpowiedz