Wpis z mikrobloga

Jaką ścieżką będzie najtaniej kupić krypto teraz? W sensie mam złotówki na mbanku i chcę wejść w to. Nie musicie mnie ani zniechęcać ani zachęcać, chodzi mi o to ile pochłoną koszty zakupy.
#kryptowaluty
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wpisynienawisci: doładowujesz Revoluta za pomocą karty, zamieniasz PLN -> EUR, przesyłasz na giełdę FTX (Real-Time Bank Transfer).

Revolut do 5k zł w miesiącu za darmo, FTX 0.02% fee przy kupnie, darmowa wypłata BTC raz dziennie.
  • Odpowiedz
@wpisynienawisci a potem 0,5% za nadwyżkę, dlatego do DCA jest spoko, ale jak chcesz jednorazowo większą kwotę, to warto rozważyć kantor mBanku, Alior Kantor, Cinkciarz itd.

Jeśli chodzi o FTX - widocznie mają na tyle duży obrót, że im się to opłaca, mały procent przyciąga też grubasów, ostatnio chyba nawet Celsjusz sobie wymieniał u nich za kilkadziesiąt milionów.
  • Odpowiedz
@wpisynienawisci to wtedy będzie przewalutowanie po gorszym kursie + prowizja za kartę, na Binance to jest jakieś 2%,tu nie wiem.

Jak kupisz na polskim kantorze BTC, to z reguły kasują koło stówy za wypłatę (0.0005 BTC)
  • Odpowiedz