Wpis z mikrobloga

Mirki może ma ktoś na sprzedaż wiosełka (paddle) od C64 (ewentualnie od Atari)?

Walczę, żeby na TheC64 Mini odpalić Sea Wolf. A to chyba tylko wersję na paddle ma (gdzieś w odmętach pojawia się info, że niby była wersja na Joystick, ale nie znalazłem niczego). Do TheC64 da się obecnie myszkę podłączyć, ale marnie to działa (zbyt szybko się rusza a dodatkowo nie ma ogranicznika, tylko podczas przesuwania myszki w pewnym momencie łódź przeskakuje na drugą stronę) i trzeba strzelać na Joysticku/klawiaturze. Niby da się grać jak ktoś się uprze, ale trzeba serio bardzo chcieć.

Plan obecny zakłada podłączenie oryginalnych paletek przez USBJoya. Mam nadzieję, że będzie to działać.

Tyle, że wiosełek nie mam a na aukcjach nigdzie nie widzę. Poradźcie coś.

#retro #c64 #retrogaming #atari
  • 2
@Kryspin013: Z tego chyba nic by nie wyszło, bo okazało się, że istnieje duże ryzyko, że TheC64 nie obsługuje paletek - nawet podłączonych przez USBJoy, który to zapewnia.

Ale jako paletki w najnowszej wersji TheC64 obsługiwana jest myszka. Co prawda bez modyfikacji działa to bardzo marnie - jest skrajnie czułe i dodatkowo pozycja jest zapętlona, więc jak dochodzimy do maksa wartości paletki to nagle jest 0.

Dlatego zbudowałem z Lego nakładkę