Wpis z mikrobloga

Od zawsze dużo programuje. Co prawda w 90% były to sterowniki PLC oraz roboty przemysłowe. Po drodze liznąłem SQL przy różnych projektach. Sam uczę się pythona. Od jakiegoś czasu wujek google spamuje mnie kursem #datascience na #codecademy. Wykupiłem go sobie. Uzupełniam wiedzę o kursy z kaggle.
Jeszcze z pół roku, może rok i będę starał się o pierwszą pracę w tym kierunku. I teraz moje pytanie: będę chciał założyć sobie konto na githubie i zrobić tam coś w rodzaju portfolio. Jakiego typu projekty mogą wyglądać atrakcyjnie dla potencjalnego pracodawcy? Może macie swoje swoje projekty którymi moglibyście się pochwalić i pokazać w jakim kierunku warto iść?
  • 3
  • 0
@heniek_8 siedzę już 10 lat w automatyce przemysłowej - nie automotive. Może ma to sens co piszesz. Swego czasu buzz wordem był przemysł 4.0.
Chociaż bardziej chodziło mi o jakieś zagadnienia czysto "techniczne"
@kartofel: Tematy IoT w automatyce to chyba dosyć ciekawy temat. Swego czasu robiłem wykrywanie anomalii dla dużej firmy na urządzenia raspberry. Teraz dużo pracujemy nad wizją komputerową na urządzeniach przenośnych - więc tematów jest mnóstwo. Wydaje mi się, że dobrze jest założyć github i w twoim przypadku zaczepić sie gdzieś w społeczności IoT i w tym ogarnąć jakieś projekty