Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Alicjusz: +1 dla @Zaff, cukrzyca u kotów często wynika z nadmiaru węglowodanów i cukrów w diecie z suchej karmy, potem dochodzą jeszcze nerki i kaplica. Wiadomo, teraz już nie ma się co użalać i czepiać, ale zmieniłbym dietę kota na 100% mokre, weterynarze to często naciągacze zwłaszcza jak mają umowy z firmami typu Royal Canin - nigdy nie zapomnę jak gościu, który mi kastrował kota i powiedział, że jak będę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Alicjusz: ogólnie z moich obserwacji karmienie samą mokrą samo z siebie przedłuża życie kota (dachowca bo wiadomo ,że statystycznie żyją dłużej) o jakieś 5 lat przez praktycznie zniwelowanie cukrzycy i odroczenie chorób nerek.
@Zaff: @Vuzet_na_zimno: @Vuzet_na_zimno: w sumie dawniej dużo dostawał mokrej karmy. Później przeszłam bardziej na suchą, bo myślałam, że dla zębów tak będzie zdrowiej ¯\_(ツ)_/¯ ale nadal raz na jakiś czas morką dostawał. Dzięki za rady, muszę w takim razie wprowadzić kiciorzowi coś innego do diety, bo aktualnie dla diabetyków mam tylko suszą (zaleconą, oczywiście, przez weterynarza)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Panczenisci: nie no dobra, wiadomo że to błąd ale już nie wywołuj w człowieku z chorym zwierzakiem wyrzutów sumienia - nie każdy jest super świadomy - grunt, żeby teraz sobie radził bo akurat cukrzyca to nie wyrok. Także zdrowia kotkowi i serio polecam zastanowienie się nad mokra karma, wbrew pozorom jest ona dosyć dobrym zamiennikiem karm specjalistycznych (no może poza nerkowymi, ale to inna historia) także ja bym nie słuchał na