Wpis z mikrobloga

jak mam taki wentylator na dachu:
https://venture.pl/wentylatory/wentylatory-kanalowe/afb
ABF 200 i w specyfikacji ma, ze Lwa=35[dB(A)] to co to właściwie oznacza? Głośność urządzenia czy kratki wentylacyjnej w mieszkaniu?

blok obok jest kilka takich i dwa wchodzą w jakiś super saiyan mode i generują 70dB 1m obok wentylatora

Nowo oddany blok, uspokoi się to jak wszyscy pozakładają dobrze kratki? (taka informacje dostałem od administracji) oddawali mieszkania z pozatykanymi kratkami

#budownictwo #wentylacja
Pobierz gromwell - jak mam taki wentylator na dachu:
https://venture.pl/wentylatory/wentylat...
źródło: comment_1655458890hx2QXcadpt1rZmD0p605bi.jpg
  • 10
czy kratki wentylacyjnej w mieszkaniu?


@gromwell: To na pewno nie, bo to zależy od tłumienia na kanale i jest nie do określenia przez producenta wentylatora. Jeśli wentylator nie ma skąd brać powietrza to może wyć. Ale zatykanie kratek i włączanie wentylatorów to absolutna głupota, bo nie tylko wyje ale jak coś pójdzie ekstremalnie źle to mogą kanały się pozapadać, nie wspominając o tym, że instalacja nie będzie właściwie działać jeśli wszystkie
Weź przypadek, kiedy masz otwarty tylko jeden, dwa wywiewy w mieszkaniu i cała moc wentylatora idzie na wypompowywanie powietrza tylko z jednego, dwóch mieszkań a mieszkań jest, powiedzmy, trzydzieści


@ZygoteNeverborn: juz był taki przypadek, uspokoilo sie po "regulacji" to pewnie teraz te 5 mieszkan ma ciąg taki jaki powinien byc na jedno xD

eh #!$%@? kabaret jakis to jest

jeszcze jedno, wiesz może do jakiej wartości te wentylatory sie regulują? w
@gromwell: Wentylator dobiera się na punkt pracy - spręż i wydatek. I to w budownictwie zwłaszcza mieszkaniowym ustawiane jest zazwyczaj na stałe, bo koszty, każdy taki przełącznik kosztuje. Taki wentylator jak pokazałeś zgodnie z karta katalogową można regulować napięciem, ale to wymagałoby zamontowania przełącznika zobacz czy jakiś jest jak masz dostęp.

Anemostat czy kratka nie ma różnicy, to wszystko są elementy pasywne.
@gromwell co ty robisz na dachu? Jestes zwykłym mieszkańcem i chcesz regulować?

Masz tam automatyczny system regulacji, który przy wszystkich prawidłowo działających kratkach powinien być niesłyszalny dla mieszkańca. Podczas przytykania kratek przez mieszkańców dochodzi do podkręcenia dprezy na jakim działa wentylator i w skrajnym przypadku może dochodzić do problemów jak przedmówca mówił. W mieszkaniu masz zapewne kratkę o stałym wydatku, której w żadnym wypadku nie powinno się demontować. Zostaw te urządzenia w
@Napleton wiem co tam jest bo miły Mirek udzielił mi informacji. Wkurza mnie że teraz to działa kiepsko i pewnie grozi to popsuciem całego systemu, i nigdy nie pisałem że chce coś regulować samemu