Wpis z mikrobloga

@dekorator: Tradycjonalizm, nacjonalizm, ksenofobia, postawa prokoscielna, o której już wspomniałeś. Jest tego trochę. Ale tak sobie myślę,że faktycznie popełniłem błąd. PiS to nie jest stuprocentową prawica. Nazwijmy tą partię prawicą populistyczną.
  • Odpowiedz
@SernikxD: Tradycjonalizm no ok, niech bedzie. Nie wiem ktora ustawa byla tradycjonalistyczna, nacjonalistyczny czy ksenofobiczna, moze wymien jakas bo ja serio nie pamietam. Przyjeli miliony ukraincow, rozdali im przywileje, to nie brzmi jak ksenofobiczny rzad.
Rozumiem o co ci chodzi - w tej partii "siedza" prawicowcy, nawet tacy skrajni jak Bąkiewicz.
Ale nie robia nic prawicowego. Realizuja program gospodarczy lewicy i program obyczajowy centroprawicowy.
  • Odpowiedz
@dekorator: PiS jest tradycjonalistyczny. Przykład: tzw. ustawa antyaborcyjna, która wprowadza najostrzejsze prawo odnośnie aborcji w całej UE czy podejście do LGBT. O kościele i jego układach z państwem nie muszę mówić.
PiS jest nacjonalistyczny. Przykład: (chyba nie muszę tłumaczyć) albo "reformy" ministra Czarnka, choćby ta wprowadzająca HiT.
Ksenofobia: Przyjęcie Ukraińców faktycznie temu zaprzecza, to bardzo miły wyjątek (choć różne są opinie o skali pomocy). Ale weźmy na tapet stosunek partii
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: Normalnie. Populistyczne elementy, mające na celu kupić biednych i głupich (nie żeby to było to samo,oczywiście że nie) nie czynią z PiSu lewicy. Prawicę z nich czyni ich niechęć do zmian, wspieranie wszystkiego, co tradycyjne, sztama z kościołem... po co ja to z resztą piszę, już kolejny raz nie zamierzam. PiS to prawica populistyczna, jakimi ostatnio obrodziło w całej Europie. Ten ich "socjalizm" to tylko fasada, bo poza rzucaniem
  • Odpowiedz
@SernikxD: To może skończcie jak debile obrzucać się gównem - z lewa na prawo, z prawa na lewo, wyzywacie się od prawicy, lewicy, prawaków, lewaków. PiS to ściek bo to ściek, a nie dlatego, że są NIBY prawicowi. Oni tak samo populistycznie "udają" socjalizm, jak i populistycznie udają konserwatyzm.
  • Odpowiedz
@NieistotneKto Ja tam się gównem nie obrzucam, nie używam słówek "lewicowiec" i "prawicowiec" jako inwektyw. OP przypisał PiS do lewicy, a ja mam już trochę po dziurki w nosie uznawania za lewicę wszystkiego, co się nie podoba konfederatom. A dalej to jakoś poszło.

Przynajmniej zgadzamy się w tym, że PiS to ściek, niezależnie od tego, jak się ich zaszufladkuje.
  • Odpowiedz