Wpis z mikrobloga

Hej, korzystam z philips hue. Mam mostek, switch ktory moze byc przenosnym pilotem oraz 3 zarowki. No i dzis w nocy mialem sytucje ze wywalilo prad i potem caly czas swiecilo mi sie swiatlo - bo zeby korzystac z tych zarowek i pilotu badz przycisku musi byc caly czas przelacznik odpalony. Teraz pytanko, czy jest jakis przelacznik inny niz ten dimmer switch ktorym odpalam i gaszę ale fizyczny glowny przelacznik moge wywalic? No bo wlasnie w tej sytuacji slabo, dobrze ze to tylko 3 zarowki na razie a nie cale mieszkanie.
#inteligentnydom
#smarthome
  • 7
@dran2: Znalazłem coś, ustawiłem powrót po utracie zasilania. Czyli teraz w takim przypadku nie włącza się? Super, dzięki za pomoc w takim wypadku. Choć moje pytanie i tak - co zrobić z głównym przełącznikiem? Chciałbym go usunąć i zostawić tylko dimmer switch.
Czyli teraz w takim przypadku nie włącza się?


@Knaajcior: Sprawdź.

co zrobić z głównym przełącznikiem?


@Knaajcior: Ja wywalam fizyczne wyłączniki przy smart żarówkach. Bez zasilania tracisz nie tylko żarówkę ale też wszystko dla czego była routerem więc mogą tylko zaszkodzić. Ale niektórzy wolą je zostawić żeby mieć możliwość odłączenia napięcia w tej jednej oprawie raz na 3 lata, po coś, a bezpiecznik jest za daleko. ¯\_(ツ)_/¯
@Knaajcior: HUE to Zigbee, używanie już skonfigurownego systemu chyba nie używa internetu ale tak jak wcześniej, sprawdź. U mnie nie używam ich bramki więc nie jestem na 100% pewien czy czegoś jednak nie odwali ale jest to na tyle dojrzały system ze raczej nie powinien.