Wpis z mikrobloga

Witam szanowne grono autodetailingowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wkońcu nadszedł ten dzień i pokończyły mi się środki... w związku z tym szukam fajny alternatyw do testów:

Adbl shampoo - chętnie przetestowałbym jakiś inny sensowy szampon który będzie w miarę uniwersalny, ew. jeden dedykowany do ceramiki
Adbl beetle juice squeezer - coś na robaczki
Adbl vampire liquid - coś do felg, deironizacji
Shiny Garage Fruit Snow Foam - jakąś fajną alternatywe do tej piany, niestety totalnie mi nie podeszła...

i może jakieś fajne zastępstwo dla Soft99 Fusso Coat 12 bo szczerze powiedziawszy nie wiem, czy jeszcze nadaje się do nakładania (leży jakieś 2 lata na półce), alternatywa może być jakaś tania powłoka, którą można nałożyć bez polerowania :)

#autodetailing
  • 13
@meverone: A jak Ci się sprawowały te adbly? Bo mi też nie wszystko od nich podchodzi, znaczy się - jest ok, ale może być lepiej w tej cenie, tak mi się wydaje. A może tylko wydaje. Pamiętaj że szampon do ceramiki to lekko kwaśny żeby odetkac powłokę z kamienia. @Czysta-Bryka_pl na pewno doradzi, też mógłbym się wypowiedzieć ale u tego Mireczka na sklepie masz spoko produkty popatrz.
@Ant7: ogólnie to ADBL shampoo bardzo fajny, ładny zapach, fajnie się pienił, używałem go też jako poślizg pod glinke mega spoko, osobiście uważam, za dużo lepszy nic Shiny Garage Base Shampoo. Natomiast co do ADBL beetle juice tez mega spoko, bezproblemowo rozpuszczał owady. ADBL Vampire Liquid też spełniał swoją role :)
@Ant7:
1. jak Cię budżet nie boli to kup sobie Maxi Suds II od Chemical Guys
2. Allegrini gogo insects jest lepszy
3. Tu będzie ciężko znaleźć coś co będzie lepsze od vampira pod kątem cena/jakość
4. CleanTech Citrus Foam
@meverone:
1. Szampon - shampoo z adbla jest naprawdę fajny, podzielam zdanie. Nic dziwnego że shiny base Ci się wydał gorszy. ADBL Shampoo jest już taki premium powiedzmy, odpowiednikiem shiniego base jest ADBL Snowball. Jakbyś chciał coś porównywać do Shampoo to Shiny ma w ofercie Sleek Premium ;)

A z szamponów wartych uwagi: ENZO, Binder, CARLAB green. A jeśli chodzi o szampony do powłok to ADBL tangy w przypadku zakamienionej powłoki,
Alternatywa dla fusso z powłok? FX Vision. Ale nie do końca rozumiem o co chodzi, że bez polerowania? W sensie bez korekty lakieru czy bez polerowania jako docieranie?


Chodzi o bez korekty lakieru. Bo tak czy siak trzeba dotrzeć, czy to wosk czy powłoka.
Ogólnie szukam czegoś podobnego do fusso, co będzie "podobnie" trwałe i posiedzi rok (przetestowane, wytrzymało lekko ponad rok :P) na lakierze.

4. Piana - czego szukasz w pianie?
@meverone: no to z takich kładzionych podobnie jak ceramika - FX protect vision, aqua one, ultracoat carbon. A z takich ciekawych bo w sprau warty uwagi jest np. Gyeon Cancoat.

A co do piany to dziwna sprawa bo ona jest dość poprawną pianą. Jeśli chodzi Ci o gęstą pianę to nie powinno być problemu przy stężeniu 100ml na 1l pianownicy. A jaką masz pianownicę? Z innymi pianami nie było problemu czy
A co do piany to dziwna sprawa bo ona jest dość poprawną pianą. Jeśli chodzi Ci o gęstą pianę to nie powinno być problemu przy stężeniu 100ml na 1l pianownicy. A jaką masz pianownicę? Z innymi pianami nie było problemu czy nie miałeś innych pian jeszcze?


@Czysta-Bryka_pl: hmm pianownice mam z ADBL (tak na marginesie nie polecam), niestety nie testowałem innych pian, bo kupiłem 5L Shine Garage :)
@meverone: A to mówimy o ręcznej pianownicy, ok. Myślałem że chodzi Ci o pianownicę pod myjkę ;) No więc prawda jest taka, że możesz wziąć inną pianę czy to ADBL yeti czy z innej detailingowej firmy ale większego szału niż to co z Shiny nie będzie. Bo rozumiem, że zależało Ci na pianie takiej gęstej tak? A nie masz swojej myjki żeby sobie myć do domem?
@Czysta-Bryka_pl: Tak zależało mi na gęstej pianie.
Powiem tak ręczna pianownica nie dała rady i od Karchera nie dała :) Co prawda teraz będę testował nowa pianownice od myjki ale nie spodziwam się cudów. No nic dzieki, spróbuje z Yeti.