Wpis z mikrobloga

Dobra, mam pytanie, bo znów lekko wypadłem z obiegu, a komputer sam się nie złoży.

Zakupiłem własnie I5-12400F i płytę pod chipset b660, czyli nie daję ciupciania o podkręcanie. Tylko gry i net.

Nie wyciągne z tego, choćbym nie wiem jak próbował, więcej niż 3200 na ramie, prawda? W sensie tak plug&play, bez programów i grzebania w UEFI.

Mowiąc krótko, lepiej dopłacić i wziąć 2x16 3200 niż 2x8 3600, dobrze rozumuje?

#elektronika #pcmasterrace #pytanie #gry
  • 24
@Linijkarz_z_Lotusa grafa aktualnie mnie nie interesuje, bo czekam na next gen (może intel mnie zaskoczy, choć nie sądzę że o takie zaskoczenie mi chodzi), a narazie komp będzie obslugiwał 970. Na nową kartę dozbieram w następnym rzucie.

A ram to już tak przyszłościowo i może trochę dla dziewczyny, jak będzie chciała coś randerować.
@Raciatek: No to poczekajmy na odpowiedź kogoś odnośnei tego ramu czy nei da się jakoś podciągnać, osobiscie wydaje mi sie ze w biosie na luzie mozna to zrobić, ale ekspertem nie jestem i mogę się mylić. ale 32 a 16 gb to różnica a 3200 MHz a 3600 MHz to może też róznica ale raczej drobna ;)
Jeszcze żadna gra nie wymagała 16gb (no chyba, że mówimy o max detalach), więc dopłać do grafiki.

czyli wymagała


@hacerking @Raciatek @3zMK2 @RudaBrona:

Nie lubię jak ludzie wchodzą w tematy, w których nie są specjalistami. A tutaj mamy tego kumulację

Monitoruje zużycie ramu w grach, mimo że tego mi nie brakuje (pic rel)

Jest jedna gra do tej pory która korzystała u mnie z więcej niż 16GB ramu - mianowicie #
Atreyu - > Jeszcze żadna gra nie wymagała 16gb (no chyba, że mówimy o max detalach), ...

źródło: comment_1654991136CuG2IYdFgwQJW2MuLd2gMV.jpg

Pobierz
@RudaBrona: Cities Skylines bez modów nie używa więcej niż 16GB, ze wszystkimi dodatkami gra zużywa koło 8

Jak wyżej pisałem, jestem ekspertem - tu kolejny pic rel

Miałem już tak omodowane gry które potrafiły zarżnąć 3090tkę. Wiesiek 3 ze paczką modów to potrafi, Skyrim podobnie - mimo że to stare gry. To znaczy że do gier 3090 to mało?

Do komputerów do gier, wystarcza 16GB z dużym zapasem. Różnicę lepiej
Atreyu - @RudaBrona: Cities Skylines bez modów nie używa więcej niż 16GB, ze wszystki...

źródło: comment_1654992414EvbZkag9TWVug1fAr3veOW.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atreyu: nikt nie twierdził, że trzeba więcej, padła teza, że żadne gry nie wymagają 16gb i o tym jest ta dyskusja. Jak ktoś lubi sobie urozmaicić pracę gra to więcej ramu pozwala na komfort nie zamykania programów w trakcie rozrywki.
Jeśli gra zużywa 8gb to jak zadziała na kompie który ma 8 i musi udźwignąć system dodatkowo?
@RudaBrona: bo to prawda, żadne gry nie wymagają do działania, a lepiej różnicę dołożyć do lepszego GPU - wtedy rzeczywiście będzie więcej klatek

Dopiero jeżeli ktoś się bawi w modowanie gier, to wtedy jest możliwość że utylizacja ramu przekroczy 16GB - ale prędzej teksturpackami zapchamy pamięć na karcie graficznej

A nie moduje się wszystkich gier, nie wszyscy modują, ani nie każdą grę da się w ogóle modować - lub mody zwiększają