Wpis z mikrobloga

Mysle ze bede na wakacje w #czestochowa - gdzie warto tam cos zjeść?
Raczej fastfoody (kebab, pizza, burger), ewentualnie coś relatywnie normalnego na obiad (tj. nie za miliony ale dobrego)
  • 15
@DJ_QBC: Rameno jest spoko jeżeli lubisz chińszczyznę (myślę że to fastfood bo w #!$%@? tłusta jest ta zupa XD), kebs to kiedyś był dobry na wiatraku koło Tesco na ul. Drogowców, ale dawno tam nie byłem, pizza mi prywatnie smakuje z Pizzerii u Jana ale tylko tam zamawiałem, na pewno polecam OMIJAĆ frytkową, chyba że lubisz takie typowe tanie budy.
kebab, pizza, burger


@DJ_QBC:
kebab - w Częstochowie masz do wyboru słabego kebaba albo przeciętnego
pizza - jeśli lubisz włoską to "500 stopni" powinno być ok
burger - "mniam, mniam"
sushi i okolice - hako
droższe włoskie - ttoppolino

ewentualnie coś relatywnie normalnego na obiad


@DJ_QBC: Zajazd Jurajski, Pierogowa Panna, Pogotowie Głodowe
@DJ_QBC: Kebab niestety szału nie ma (najbardziej tu polecam sieciówke Kebab King), pizza- to zależy jakiego typu neapolitańska to Miedziany Piec to top topów nawet jakiś certyfikat mają, ewentualnie Bosco tutaj bardzo ładny lokal jest atutem. Typowo włoska to Felicita, Trattoria Verde, a taka zwykła "polska" to Szuflada albo Allegro. Krowa Mać, Burger Mniam Mniam albo Wall Street, polecam jednak bardziej Wall Street ze względu na klimatyczny wygląd lokalu. Z innych
YemSeTu


@symis: a nie YemTu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DrMagK2: @SpiderFYM: @pralatoo: Serdecznie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, nie omieszkam spróbować, gdzie pójdę to już wyjdzie w praniu ale na pewno będę bazować na Waszych wskazówkach. Jeszcze raz dzięki!

PS: Dodam że wskazane przez was miejscówki są bardzo obiecujące, dawno nie miałem tak długiej listy miejscówek do sprawdzenia
@DJ_QBC Mi smakuje to żarcie na wagę w Galerii Jurajskiej.

Kiedyś mówiono, że gdzieś kawałek za Politechniką są dobre kebsy, ale nie znam nazwy i to było kilka lat temu

Takich lepszych miejsc to nie znam
@nosacz_ninja: Zdecydowanie, wystarczy wejść na opinie Google i poczytać. Generalnie często jest niedopieczony albo za mocno spieczony, nie mówiąc o jakości składników. Ludzie chodzą bo inflacja go nie rusza, 10 lat temu pamiętam kosztował 10 złotych, do niedawna też tyle kosztował, teraz podrożał na 11 złotych
@DJ_QBC: jak burger to Mniam Mniam
jak pizza to nie wiem bo żadna mi w sumie jakoś mega nie siadła w Częstochowie z klasycznych, jeśli Włoska to Felicita
makaron i jakieś dania obiadowe to Allegro Ristorante
@DJ_QBC Ja takie rzeczy jadam bardzo od święta. Ale na Dekabrystów na wysokości akademików Maluch i Bliźniak - Megapizza i Zahir Kebab były bardzo smaczne. Ale jak mówiłem jem takie potrawy bardzo rzadko, także jacyś regularni kebabożercy mogą mnie zjechać za takie opinie ;)