Wpis z mikrobloga

@kurczakos1: tankowales przed poludniem w DE zapewne. Dzis rano 2.11 ta stacja gdzie potem tankowalem za 1.85. Zawsze do 13-14 jest cena drozsza. Najtaniej po 17, gdy niemxy juz w domach. Tankowalem w saksoni anhalt. Co do ceny ze zdjecia. Tak autostrada. Aktualnie jestem na kujawach. 7.20 za litr. To i tak kosmos.
@Yebat Przy autostradzie to prawie bez różnicy o której godzinie bo i tak zawsze drożej z 30 centów. U mnie w mieście w NRW diesel po 2.05€ / 2.1€ więc ciężko było uwierzyć w to 1.85 (chyba że to E10), ale ta wczoraj i tak ponoć najtaniej była sprzedawana za 1.94€. (wykresy z Clever tanken)

Ceny paliw są obecnie uważam mimo wszystko zauważalnie wyższe niż w Polsce, gdzie tak naprawdę zawsze były
@kurczakos1: Diesla pomiedzy Monachium a Ingolstadt na malej pompie wiedzialem za 1.86, wiec w sumie moze sie zgadzac. Cena jak na Kujawy tez sie moze zgadzac, mieszkam w PL w Bydgoszczy i kwiatki typu 7.70 tez widzialem, ale raczej stalo kolo 7.40.
@kurczakos1: Nie, nie zapomnialem. W tygodniu na 100% widzialem 1.869
Co do kujaw, mowilem o orlenach przy zielonych arkadach w Bydgoszczy i przy wylocie na Brzoze, aczkolwiek ostatnio bylem dwa tygodnie temu.
Musisz tez dodac dni tygodnia. W srode i czwartek po 19 masz najtaniej.
@NexciaK: Nie no wiem przecież :)

W tygodniu na 100% widzialem 1.869


Ja u siebie też widziałem 1.94 a dziś już 2.04 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także może porównujmy też sprawiedliwie dynamikę wzrostu :)

Jak wspomniałem, tak to ja mogę swoją cene z Autobahny też podać (2,39€), ale przecież to totalnie nie ma odzwierciedlenia w nominalnych cenach paliw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bawaria
kurczakos1 - @NexciaK: Nie no wiem przecież :)

 W tygodniu na 100% widzialem 1.869
...

źródło: comment_1654948954KGTwoPBPdUC0tTcI0T9tgs.jpg

Pobierz
@NexciaK: W Niemczech też jest od 1.06. "obniżona" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konkret bedeutet der Tankrabatt, dass der Steuersatz für Benzin, Diesel, Erdgas und Flüssiggas so weit gesenkt wird, wie es nach Europarecht erlaubt ist. Daraus ergeben sich Steuersenkungen bei Benzin in Höhe von 29,55 Cent pro Liter, bei Dieselkraftstoffen um 14,04 Cent pro Lite


W praktyce nie przyniosło to chyba kompletnie nic, a obniżkę, zdaje się